Pas 720 mijë tentimesh, fotografi arrin të bëjë shkrepjen perfekte (Video)
WOW

Pas 720 mijë tentimesh, fotografi arrin të bëjë shkrepjen perfekte (Video)

14 Mars 2017 | 19:53

Gjashtë vite, 4,200 orë dhe 720 mijë tentime, më në fund fotografi i botës së egër arriti të bëjë shkrepjen perfekte, transmeton lajmi.net

Pas gjashtë viteve tentim për të kapur foton perfekte të një bilbil uji duke u zhytur në ujë pa spërkatje, Alan McFadyen bëri shkrepjen perfekte.

“Foto që isha duke kërkuar të bëja ishte e drejtë, pa spërkatje”, dhe ai arriti këtë qëllim.

Ai thotë se ka investuar 4,200 orë dhe 720,000 foto që më në fund të bëjë shkrepjen që kishte kërkuar.

McFayden ka qenëfotograf i botës së egër që nga viti 2009.

“Unë bëja 600 foto në një sesion dhe asnjëra prej tyre nuk ishte e mirë. Por tani që shikoj prapa, tek mijëra e mijëra foto që kam bërë për të arritur këtë imazh të vetëm, më bën të kuptoj sa shumë punë kam bërë për ta arritur këtë,” shtoi ai.

Më të lexuarat

Tribuna

Email