Këngëtarja Lindita Halimi, është përfaqësuesja e Shqipërisë në ‘Eurovision Song Contest 2017”.(video)
BIZZ

Këngëtarja Lindita Halimi, është përfaqësuesja e Shqipërisë në ‘Eurovision Song Contest 2017”.(video)

15 Mars 2017 | 14:13

Linda ka publikuar në kanalin Youtube këngën e saj “World” që në shqip do të thotë “Bota”, e cila do të paraqitet në versionin anglisht në Eurosong.

Kënga është lansuar dje dhe po vazhdon të klikohet mjaft mirë, po ashtu deri më tani ka marrë komente pozitive.

Suksesin më të madh në Eurovision, Shqipëria e ka arritë me përfaqësimin nga këngëtarja kosovare Rona Nishliu me këngën “Suus”.

Shpresojmë që edhe Linda të vazhojë hapave të Ronës.

 

Më të lexuarat

Tribuna

Email