Seancë solemne për presidentin slloven
Lajme

Seancë solemne për presidentin slloven

13 Shkurt 2018 | 8:00

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë një seancë solemne me rastin e vizitës së presidentit të Sllovenisë Borut Pahor.

Në seancën solemne, deputetëve do t’u drejtohet presidenti Pahor.

Pahor ka filluar dje vizitën në Kosovë ku është takuar me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi.

Ndërsa sot do të takohet me kryetarin e Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli dhe kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj.

Më të lexuarat

Tribuna

Email