Nisma mbështet PDK-në në Ferizaj
Lajme

Nisma mbështet PDK-në në Ferizaj

14 Nëndor 2017 | 15:05

Dega e Nismës në Ferizaj do ta mbështes Partinë Demokratike të Kosovës në garën e balotazhit, ku kandidat për kryetar të kësaj komune nga kjo parti, është Agim Aliu. Lajmin për klankosova.tv e ka konfirmuar shefi i shtabit të Nismës, Adnan Islami, i cili tha se po e përkrahin PDK-në vullnetarisht për shkak se Ferizajt i duhet një ndryshim rrënjësor, i duhet një mirëqeverisje dhe një kryetar i përgjegjshëm i cili do ta kthej besimin e qytetarëve në institucionin e komunës.Agim Aliu nga PDK më 19 nëntor, është në garë në me Muharrem Svarqën nga LDK./GazetaBlic

Më të lexuarat

Tribuna

Email