Meta reagon ndaj presidentit grek: Të ruajmë qetësinë
Lajme

Meta reagon ndaj presidentit grek: Të ruajmë qetësinë

08 Shkurt 2018 | 10:54

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka reaguar në një intervistë për mediat ndaj deklaratave të homologut grek, Prokopis Pavlopulos.

 Në një intervistë për “Albanian Daily News”, Meta u shpreh se qëndrimet e Presidentit grek nuk janë në sintoni me Bushatin e Kotzias.

“Qëndrimet e tij nuk sjellin energji pozitive. Pavlopulos jo në sintoni me Bushatin e Kotzias. Deklaratat e tij nuk i përgjigjen partneritetit. Të ruajmë qetësinë dhe respektin reciprok”, u shpreh Meta.

Më të lexuarat

Tribuna

Email