Goran Rakiq – kryetari i ri i Listës Serbe
Lajme

Goran Rakiq – kryetari i ri i Listës Serbe

17 Korrik 2017 | 13:40

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq është zgjedhur kryetari i ri i Listës Serbe.

Përzgjedhja e Rakiq në këtë post është bërë në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Listës Serbe.

Kryetari aktual i Listës Serbe, Slavko Simiq mendohet që të kyçet në ndonjë post në Prishtinë pas konstituimit të Kuvendit dhe Qeverisë së re.

Më të lexuarat

Tribuna

Email