KINEMAJA NË ZI, VDES AKTORI LEGJENDAR
Kulturë

KINEMAJA NË ZI, VDES AKTORI LEGJENDAR

20 Korrik 2017 | 15:31

Aktori legjendar Martin Landau ka vdekur të shtunën në Kaliforni për shkak komplikacioneve të papritura.

Landau i cili është shfaqur në më shumë se 200 filma dhe shfaqje televizive vdiq në moshën 89 vjeçare në spitalin UCLA Medical Center.

Ylli i X-Files, i cili luajti rolin Alvin Kurtzweil, la lënë pas gruan e tij, aktoren Barbara Bain dhe dy vajzat aktore gjithashtu , Juliet Rose Landau dhe Susan Landau Finch.

Aktori ka treguar aftësinë dhe shkathtësinë e tij në Mission: Impossible dhe ka fituar çmimin Oskar në filmin Ed Wood në vitin 1994.

Më të lexuarat

Tribuna

Email