Ka vdekur aktorja Karin Dor
Kulturë

Ka vdekur aktorja Karin Dor

09 Nëndor 2017 | 14:52

Aktorja gjermane, Karin Dor, ka ndërruar jetë në shtëpinë e pleqve në München, në moshën 80-vjeçare.

Karin ishte e njohur nga rolin e agjentes famëkeqe Helga Brandt në filmin për James Bond, “Jetohet vetëm dy herë” në vitin 1967.

Ajo ka luajtur edhe në trilerin e Alfred Hitchcock “Topaz” në vitin 1969, së bashku me Christopher Lee. Po ashtu ka luajtur edhe në filmat “Takes a Thief”, “Ironside” dhe “The F.B.I.”.

Për jetën e saj private dihet shumë pak. Ishte e martuar tri herë dhe ka një djalë./ KultPlus.com

Më të lexuarat

Tribuna

Email