Vuçiq nesër në Uashington, të hënën takohet me Pence
Rajon - Botë

Vuçiq nesër në Uashington, të hënën takohet me Pence

15 Korrik 2017 | 13:24

Presidenti i SHBA-ve, Aleksandar Vuçiq do të qëndrojë nesër dhe pasnesër në vizitën e tij më të rëndësishme këtë vit në Uashington, ku do të bisedojë me zëvendës presidentin amerikan Mike Pence.

Vuçiq në SHBA pritet si “aktor kyç në ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në fqinjësinë e Serbisë”, shkruan Tanjug.

Më të lexuarat

Tribuna

Email