Lëndohen 30 nxënës në një aksident afër Kërçovës
Rajon - Botë

Lëndohen 30 nxënës në një aksident afër Kërçovës

14 Nëndor 2017 | 14:01

Rreth 30 nxënës janë lënduar në aksidentin rrugor që ndodhi në mëngjes rreth orës 7:30 në rrugën Demir Hisar – Kërçovë.

Pos nxënësve, lëndime ka pësuar edhe shoferi i autobusit Z.S. 49 vjeçar.

Të lënduarit janë dërguar në Qendrën klinike në Manastir ku u është dhënë ndihmë mjekësore.

Sipas policisë, aksidenti ka ndodhur si pasojë e përplasjes së autobusit dhe fugonit me targa nga manastiri, i drejtuar nga S.S. (56) nga Krusheva.

Komunikacioni nuk ka qenë në ndërprerje dhe është realizuar ekspertizë në vendin e ngjarjes, raportojnë mediat në Maqedoni.

Më të lexuarat

Tribuna

Email