Dy luftanije ruse kalojnë pranë Bosforit
Rajon - Botë

Dy luftanije ruse kalojnë pranë Bosforit

16 Prill 2018 | 21:06

Dy luftanije ruse të ngarkuara me pajisje luftarake u vunë re sot në Bosfor, shkruan “Daily Mail”.

Sipas gazetës, thuhet se anijet ishin në rrugën e tyre drejt bazës detare ruse Tartus, që ndodhet në bregun verior të Sirisë.

Anijet ruse përfshijnë bartëse BTR-80, kamionë dhe radarë për të zbuluar pajisje shpërthyese të improvizuara.

Më të lexuarat

Tribuna

Email