Alarm në Barcelonë dyshohet për bombë
Rajon - Botë

Alarm në Barcelonë dyshohet për bombë

12 Shtator 2017 | 22:40

Policia e Barcelonës ka evakuuar turistët nga zona rreth kishës Sagrada të Brarcelons, si pjesë e një operacioni kundër terrorizmit.

Stacioni më i afërt është mbyllur dhe pushuesit janë urdhëruar të kërkojnë strehim brenda ambienteve të kafenve, transmeton lajmi.net

Ekspertët e bombave të policisë janë dërguar në zonë për të kontrolluar kanë bërë të ditur nga Policia, raporton DailyMail.

Disa rrugë janë mbyllur, kurse policia po vazhdon me hetime.

Më të lexuarat

Tribuna

Email