​BE bën thirrje për përfundim paqësor të tensioneve me Korenë Veriore
Rajon - Botë

​BE bën thirrje për përfundim paqësor të tensioneve me Korenë Veriore

09 Gushtë 2017 | 15:24

Bashkimi Evropian (BE) ka shprehur sot shqetësimin për shkak të tensioneve me Korenë Veriore dhe se situata mund të zgjidhet vetëm përmes rrugës paqësore.

Zëdhënësja e shefes së diplomacisë evropiane Federica Mogherini, Katrin Ray tha se zhvillimi i ngjarjeve është duke e shqetësuar në masë të madhe Bashkimin Evropian, transmeton AP.

Më të lexuarat

Tribuna

Email