Volkswagen prezanton veturën pa shofer (Foto)
Auto-tech

Volkswagen prezanton veturën pa shofer (Foto)

08 Mars 2017 | 13:23

Ajo është përshkruar si një kryqëzim midis “një tosteri dhe Apple iMac me rrota”, por pavarësisht formës së çuditshme që ajo ka Volkswagen beson se ajo do të jetë e ardhmja e makinave pa shoferë.

Kompania gjigante e automobilizmit bën të ditur se makina, e cila do të ketë funksionojë etëm me energji elektrike, do të dalë në shitje në vitin 2025.

1488911685_sed2

Kompania gjermane po përpiqet që të pozicionojë veten në pararojë të teknologjisë së re për të rimarrë veten pas skandalit me emetimin e dioksidit të karbonit.

Më të lexuarat

Tribuna

Email