Mercedes do të shesë vetura me hidrogjen në SHBA
Auto-tech

Mercedes do të shesë vetura me hidrogjen në SHBA

13 Shtator 2017 | 8:51

Mercedes-Benz zyrtarisht do të konkurrojë me Toyota dhe Honda në tregun e veturave me hidrogjen në SHBA.

Mercedes sot zbuloi versionin me hidrogjen të SUV-it të tij GLC.

GLC F-Cell pritet të dalë në tregun amerikan deri në fund të vitit 2019, transmeton KosovaPress.

I kombinuar me bateri, Mercedes thotë se SUV mund të vozitet 271 mile me një mbushje të vetme.

Më të lexuarat

Tribuna

Email