S’ka gola në derbin Prishtina-Trepça ’89, Llapi u kthehet fitoreve, fitojnw edhe Drita e Feronikeli
Arena

S’ka gola në derbin Prishtina-Trepça ’89, Llapi u kthehet fitoreve, fitojnw edhe Drita e Feronikeli

14 Mars 2018 | 16:14

Prishtina dhe Trepça ’89 në derbin e javës së 22-të të Vala Superliga e Kosovës në futboll, është mbyllur pa gola.

Ndërkohë, Llapi i është kthyer fitoreve. Llapjanët mundën Vllazninën, me rezultat 2-0. Dardan Jashari (73’) dhe Edon Zeqiri (89’) shënuan për fitoren e skuadrës së Tahir Batatinës.

Fitore kanë shënuar edhe Drita,Feronikeli, kurse Liria dhe Vëllaznimi ndan pikët duke luajtur baras 1-1, transmeton KosovaPress.

Superliga / Java e 22-të

Rezultatet

Prishtina-Trepça ’89 0-0

Llapi-Vllaznia 2-0

Feronikeli-Besa 2-1

Drita-Drenica 3-1

Liria-Vëllaznimi 1-1

Nesër takohen:

Gjilani-Flamurtari

Tabela

1.Prishtina 43

2.Drita 41

3.Liria 38

5.Feronikeli 38

6.Llapi 37

7.Gjilani 35

8.Trepça ’89 35

9.Drenica 33

10.Vëllaznimi 31

11.Flamurtari 14

11.Besa 14

12.Vllaznia 12

Më të lexuarat

Tribuna

Email