Lamtumirë Chelsea, Costa transferohet në Kinë? (Foto)
Arena

Lamtumirë Chelsea, Costa transferohet në Kinë? (Foto)

15 Prill 2017 | 12:34

Diego Costa mund të largohet nga Chelsea në fund të këtij sezoni
Sipas Goal.com, sulmuesi i Chelseas, Diego Costa mbetet objektiv i klubeve nga Superliga e Kinës, përcjell Express.

Goal.com shkruan se katër skuadra kineze: Tianjin Quanjian, Guangzhou Evergrande, Hebei China Fortune dhe Jiangsu Suning, janë të gatshme ta blejnë spanjollin gjatë verës.

Costa kishte oferta edhe gjatë dimrit nga Kina, por vendosi të mbetet në ‘Stemford Bridge’.

Pritet të shihet nëse gjatë verës Costa dhe Chelsea a do të mund t’iu rezistojnë milionave nga Kina. /Express/

 

 

untitled_1492241683-9548366

Më të lexuarat

Tribuna

Email