Kosova, një fanellë për Halil Matoshin
Arena

Kosova, një fanellë për Halil Matoshin

20 Mars 2017 | 15:36

Federata e Futbollit të Kosovës, respektivisht kryetari Fadil Vokrri, e ka nderuar Halil Matoshin, tifoz i flaktë i Kosovës, me një fanellë të Përfaqësueses, shkruan zeri.info.

Matoshi, gazetar dhe analist politik, e ka marrë fanellën me numrin 17, numër ky që përkon me 17 Shkurtin, ditën e Pavarësisë së Kosovës.

Matoshi, dikur i burgosur politik, ka qenë njëri prej njerëzve më të zëshëm për promovimin e shtetit të Kosovës, para dhe pas luftës. /Zëri/

Më të lexuarat

Tribuna

Email