Juve përmbyse Tottenhamin për tre minuta në një sfidë të çmendur, Baseli befason Cityn
Arena

Juve përmbyse Tottenhamin për tre minuta në një sfidë të çmendur, Baseli befason Cityn

07 Mars 2018 | 23:03

Juventusi ka bërë një rikthim sensacional në përballje me Tottenhamin.

Kampionët e Italisë janë kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, pasi që sonte në “Wembley” mundi Tottenhamin, me rezultat 1-2, në ndeshjen e kthimit të 1/8 e finales së elitës së futbollit evropian, derisa ndeshja e parë ishte mbyllur baras 2-2.

Përballja e kthimit mes skuadrës angeze dhe asaj italiane, ka dhënë një sfidë të çmendur. Son (39’) ndezin “Wembleyn”, duke kaluar Tottenhamin në epërsi prej 1-0, rezultat më të cilin skuadrat shkuan në pushim.

Drama e kësaj ndeshje të madhe u zhvillua në fraksionin e dytë. “Zonja e Vjetër” vetëm brenda tre minutave tregoi se nuk është rastësisht në mesin e skuadrave të mëdha evropiane. Torinezët përmes Higuian (74’) fillimisht barazuan shifrat në 1-1, kurse, tre minuta më vonë Dybala hesht “Wembelyn”, duke kaluar Juventusin në epërsi prej 1-2, rezultat ky që çon Juven në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, transmeton KosovaPress.

Ndërkaq, në takimin tjetër të natës se sontem, Baseli i Taulant Xhakës e Ajetit, ka befasuar Manchester Cityn, duke e mundur midis “Etihad Stadium”, me rezultat 1-2, megjithatë, është skuadra e Pep Guardiolës ajo e cila kalon në rundin tjetër pas fitores në lojën e parë prej 4-0.

Më të lexuarat

Tribuna

Email