Isco: Zidane më ka dhënë vetëbesim
Arena

Isco: Zidane më ka dhënë vetëbesim

30 Nëndor 2017 | 13:01

Futbollisti spanjoll është kthyer në një lojtar të rëndësishëm për Real Madridin.

Isco i është falënderues Zinedine Zidane pasi sipas tij ai është trajneri i vetëm i Real Madridit, i cili e ka vendosur atë në pozitën e duhur, gjë që i është shpërblyer me paraqitje të mira të spanjollit, i cili gjithashtu shton se ka fituar vetëbesimin e munguar ndër vite.

Reprezentuesi i Spanjës i është bashkuar Realit me kërkesë të Carlo Ancelottit dhe për një periudhë prej gjashtë muajsh ka luajtur edhe nën drejtimin e Rafa Benitez, por ai mendon se formën më të mirë e ka gjetur kur skuadrën e ka marrë Zidane, transmeton KosovaPress.

“Zidane më ka dhënë mundësinë të kem një rol të rëndësishëm në ekip”, ka thënë Isco për Fox Sport.

“Ai është trajneri i vetëm që më ka vendosur në pozitën ku unë kam dëshirë të luaj dhe kjo më ka ndihmuar të kthej vetëbesimin në fushë”, ka theksuar ai.

Më të lexuarat

Tribuna

Email