Coutinho thyen heshtjen: Doja të shkoja në Barcelonë
Arena

Coutinho thyen heshtjen: Doja të shkoja në Barcelonë

17 Shtator 2017 | 12:20

Një nga lojtarët më të përfolur të afatit kalimtar veror, Philippe Coutinho, ka bërë të ditur edhe një herë dëshirën për t’u transferuar në ‘Camp Nou’.

Barça ishte shumë e interesuar për shërbimet e yllit të Liverpool-it, por anglezët i refuzuan katër oferta të ‘Blaugranëve’, duke mos pranuar shitjen e brazilianit gjatë këtij viti, shkruan KosovaPress.

“Është një nder i madh të pranosh ofertë nga Barcelona, dhe unë isha shumë i interesuar për të luajtur atje. Por kjo nuk ndodhi, tani jam në Liverpool, dhe do jap gjithçka për ekipin”, është shprehur Coutinho.

Coutinho është rikthyer në formacionin e Liverpool në ndeshjen ndaj Burnley, të shtunën, që për brazilianin, ishte ndeshja e parë e sezonit në fanelën e ‘Të Kuqve’.

Më të lexuarat

Tribuna

Email