BBC apo MSN? Tredhëmbëshi më i mirë në histori është një tjetër
Arena

BBC apo MSN? Tredhëmbëshi më i mirë në histori është një tjetër

13 Shkurt 2018 | 10:49

Rikthehet Champions League dhe duke përfituar nga rasti “France Football” ka publikuar një klasifikim me 10 tredhëmbëshat më të mirë të historisë së Kupës së Europës.

Vitet e fundit jemi mësuar me BBC (Benzema-Bale-Cristiano) dhe MSN (Messi-Suarez-Neymar), por asnjëra prej tyre nuk është në vendin e parë. Një tjetër tredhëmbësh i Realit është në fakt në vend të parë.

Bëhet fjalë për Di Stefano-Puskas-Gento, të cilët së bashku kanë dominuar vitet ’50. Në finalen e vitit 1960 mes Realit dhe Eintracht, ajo që konsiderohet si finalja më e mirë e Kupës së Europës, madrilenët fituan 7-3, me Puskas që shënoi 4 gola dhe Di Stefano 3.

Më të lexuarat

Tribuna

Email