Barcelona thyen rekord 46 vjeçar (Foto)
Arena

Barcelona thyen rekord 46 vjeçar (Foto)

20 Mars 2017 | 13:21

Barcelona e ka mposhtur 4:2 Valencian në “Camp Nou”

Barcelona ka marrë tri pikë me shumë vështirësi ndaj Valencias, pavarësisht se rezultati e tregon të kundërtën.

Në këtë ndeshje, Barcelona sërish luajti me një lojtar më shumë dhe shënoi një gol nga penalltia, ashtu sikur disa ndeshje për 28 xhiro me radhë – pasi Mangala u ndëshkua me të kuq, raporton AS, transmeton Gazeta Express.

Por, një fakt interesant ka nxitur debate në Spanjë. Barcelona luajti ndeshjen e 28 në La Liga pa ndonjë penallti të ekzekutuar ndaj tyre apo edhe lojtarë të ndëshkuar kuq, diçka që nuk kishte ndodhur në La Liga që nga viti 1971.

Image

Më të lexuarat

Tribuna

Email