Aguero mungon së paku dy javë për shkak të lëndimit në gju
Arena

Aguero mungon së paku dy javë për shkak të lëndimit në gju

12 Mars 2018 | 16:01

Manchester City nuk do të mund të llogarisë në sulmuesin kryesor të skuadrës.

Lajme jo të mira për Manchester Cityn dhe Kombëtaren e Argjentinës.

Sergio Aguero ka pësuar një lëndim në gju gjatë stërvitjes dhe do të qëndrojë dy javë jashtë fushës së lojës, transmeton KosovaPress.

Informacionin e bëri të ditur vetë lojtari përmes një statusi në rrjetet sociale. Kështu sulmuesi humbet ndeshjet me Stoke City dhe Everton në Premier Ligë.

Gjithashtu 29-vjeçari është në dyshim edhe për aktivizimin në Kombëtaren Argjentinase, që më 23 mars do të sfidojë në një miqësore Italinë në Etihad Stadium.

Më të lexuarat

Tribuna

Email