​Murray eliminohet nga Wimbledon
Arena

​Murray eliminohet nga Wimbledon

12 Korrik 2017 | 20:26

Andy Murray është eliminuar në çerekfinale të Wimbledonit nga Sam Querrey
Tenisti britanik është përshëndetur nga Wimbledoni, pasi është eliminuar nga çerekfinale nga tenisti amerikan Sam Querrey 3:2 në sete.

Murray fito setin e parë dhe të tretin, por në dy setet e fundit ishte jashtë lojës, pasi i humbi 6:1, 6:1.

Querrey në gjysmëfinale do të takohet me Cilico ose Muller të cilët po luajnë në çerekfinalen tjetër.

Më të lexuarat

Tribuna

Email