​Feronikeli mposht Besën, Llapi dhe Gjilani ndajnë pikët
Arena

​Feronikeli mposht Besën, Llapi dhe Gjilani ndajnë pikët

09 Shtator 2017 | 12:28

Feronikeli ka shënuar fitore në ndeshjen e xhiros së tretë të Vala Superligës së Kosovës, të zhvilluar sot në Drenas ndaj Besës, ndërsa Llapi ka ndarë pikët me Gjilanin në Podujevë.
Feronikeli u gjend në disavantazh kur Merlaku (54’) shënoi për pejanët, por arriti të rikthente rezultatin me golat e Arifaj (60’) dhe Elshani (80’), për të realizuar fitore prej 2-1, dhe për të arritur në kuotën e shtatë pikëve, pas dy fitoreve dhe një barazimi, në tre ndeshje, ndërsa Besa mbetet në kuotën e tre pikëve.Ndërsa në Podujevë, Llapi nuk arriti të realizonte fitoren e tretë me radhë, duke u ndalur në barazim 1-1, nga Gjilani. Për llapjanët ka shënuar Maksuti (47’), ndërsa për gjilanasit realizoi Haxhimusa (71’). Pas këtij barazimi, Llapi ka grumbulluar shtatë pikë në tre ndeshje, ndërsa Gjilani ka pesë pikë.

Më të lexuarat

Tribuna

Email