Lajmet e Fundit

0
Liverpooli ka arritur të shënojë fitore me rezultat 3-1 si mysafir i Bournemouthit, duke u kualifikuar kështu për në gjysmëfinale të Capital One Cup. Në...

0
Një hidraulik në Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbeti i habitur kur pa se makina e tij, një Ford F-250, po përdorej nga terroristët...

Rajoni dhe bota

0
Zyrtarja e lartë e Departamentit amerikan të Shtetit për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland, ka thënë të mërkurën në Uashinton, se Ukraina...

0
Trupat e më shumë se 230 personave që besohet se janë vrarë nga ISIS'i, janë gjetur në lindje të Sirisë. Lajmi është bërë i ditur...

Lajme nga Sporti

0
E përditshmja angleze, The Sun raporton se De Gea ku u ka thënë shokëve të tij se do të qëndrojë te skuadra e Manchester...

0
Massimiliano Allegri e di shumë mirë që për të synuar titullin kampion, bardhezinjtë nuk duhet të lënë më pikë sidomos ndaj skuadrave të vogla. Me...

OP-ED

0
Jakup Krasniqi (Duke shikuar e dëgjuar debatet televizive) Për gati gjashtë muaj kishim një krizë institucionale dhe demokratike. Përkundër kësaj kishim me bollëk opinione dhe analiza...

0
Mustafa Nano Ja se çfarë ka shkruar, mes të tjerash, Albatros Rexhaj në një artikull me titull “Fevziu dhe zhurma pas tij” të publikuar dje...

Lajme nga Showbiz

0
Këngëtarja nga Shqipëria, Ruensa Haxhiaj ka konfirmuar se ka një të dashur, pasi ka publikuar një fotografi ku shihet një bisedë ndërmjet këngëtares dhe...

0
Këngëtarja Dhurata Ahmetaj ka realizuar një photoshooting, por, duke mos u paraqitur asnjëherë njëjtë. Në disa fotografi ajo pothuajse nuk ka fare rroba e...

Relax

0
Pas fitores ndaj Atalantas, me rezultat 3:0, skuadra e Lazios është mbledhur në një prej restoranteve të Romës për të festuar si ekip Krishtlindjet...

0
Këngëtarja dhe ikona e modës, Rihanna, sapo ka nënshkruar me firmën e veshjeve sportive “Puma” një kontratë shumëvjeçare. Kontrata e angazhon këngëtaren në shumë...

Lajme nga Teknologjia

0
Nëse ju nevojitet një aplikacion që mundëson thirrjet me video, ka shumë mundësi që të përdorni Skype-n ose Viber-in. Megjithatë, sa i përket bazës...

0
Gjiganti i teknologjisë Apple ka thënë se nuk mund të shesë prodhime online në Rusi, sepse vlera e rublës është shumë e paqëndrueshme për...

Lajme nga Kultura

0
Kanë përfunduar xhirimet e filmit të shkurtër “Anestezion” me skenar dhe regji nga Noar Sahiti dhe producente Nita Deda, ka njoftuar Qebndra Kinematografike e...

0
E ngritur mbi një kodër, nga ku fshati Përlepnicë shihet si në shuplakë të dorës, një shtëpi me arkitekture tradicionale popullore, me vlera kombëtare...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)