Lajmet e Fundit

0
Autoritetet në Egjipt kanë forcuar sigurinë në Kajro dhe qytete të tjera për shkak të përvjetorit të katërt të kryengritjes popullore, e cila ka...

0
Kapiteni  I Kombëtares Shqiptare, Lorik Cana, ka folur rreth incidentit të mbrëmshëm me lojtarin e Milanit, Philip Mexes. Cana tha se zënka nuk filloi mes...

Rajoni dhe bota

0
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, gjatë vizitës në Xhibuti të shtunën deklaroi se Turqia është duke testuar Evropën, e cila në këtë mënyrë do...

0
Një Evropë e infiltruar, e kolonizuar, e përshkuar nga rrjete që kërkojnë, stërviten, përplasen por më pas ribashkohen e kanë të gjitha një fener:...

Lajme nga Sporti

0
Trajneri i Liverpoolit, Brendan Rodgers ka folur rreth sulmuesit të tij, Daniel Sturridg, duke thënë se ai muind të jetë I gatshëm në sfidën...

0
Skuadra e Juventusit kërkon 100 milionë euro për yllin e saj, Paul Pogba. Që Pogba të jetë I lirë në afatin e verës, klubeve...

OP-ED

0
Barbara Wessel Për ta bërë të qartë: Mario Draghi, shefi i Bankës Qendrore Evropiane sigurisht që nuk e deshi këtë efekt. Kjo në një kohë...

0
Anne Allmeling Në Jemen përsëri mbizotëron kaosi. Pasi rebelët houthi sulmuan pallatin presidencial, Këshilli i Sigurimit të OKB-së kërkoi që pushteti të kalojë sërish...

Lajme nga Showbiz

0
Emily Scott dikur zbukuronte faqet e revistës për meshkuj 'Playboy' por sot ajo ka shkuar më tej. 31 vjeçarja u ka dhuruar ndjekësve të saj...

0
Candice Susan Swanepoel, modelja e njohur me famë botërore ka realizuar një fotosesion për revistën prestigjioze “V” magazine. Bukuroshja nga Afrika, e cila karakterizohet...

Relax

0
Për të parë nëse një individ është i rrezikuar nga sëmundjet e zemrës, mjekët zakonisht kontrollojnë indikatorët kryesor të shëndetit: duhan-pirja, dieta, obeziteti, e...

0
Një murgeshë në Itali i ka habitur të gjithë pasi lindi një djalë, disa ditë pasi ishte ankuar për dhembje barku. Gruaja, e cila i...

Lajme nga Teknologjia

0
Loja e parë e Apple Watch u bë realitet para se kjo pajisje teknologjike të hidhet në treg. E quajtur ‘Letterpad’, loja do të...

0
Ka nisur një garë mes kompanive teknologjike kineze për krijimin e telefonit inteligjent më të hollë në botë. Po sa i hollë duhet të...

Lajme nga Kultura

0
Pasi Koreja e Veriut nxiti dhe humbi një betejë të hapur me industrinë amerikane të filmit dhe firmën “Sony”, vendi i udhëhequr nga diktatori...

0
Muzeu Historik Kombëtar zhvilloi një takim shkencor-social kushtuar Dora D’Istrias. Takime të këtij lloji kushtuar figurave të njohura nuk do të mungojnë, por ato...