Lajmet e Fundit

0
Një mini “Lazarat” në mes të Gjermanisë dhe sërish vepër e shqiptarëve. Ka çuditur jo pak policinë dhe median gjermane, një shtetas shqiptar banues...

0
Disa fëmijë që nuk e kanë përjetuar luftën, nuk i pengon që çdo vit të mbajnë koncert në "Bondsteel" për Krishtlindje para ushtarëve amerikanë. Megjithëse...

Rajoni dhe bota

0
Disa faqe të pavarura të lajmeve në Internet janë bllokuar në Bjellorusi, ku qeveria ushtron kontroll të ashpër të lajmeve në media. Agjencia private e...

0
Atjon Zhiti, djali i poetit të njohur, Visar Zhiti, sot është përcjellur për në banesën e fundit, ndërsa dhjetëra miq të tij i kanë...

Lajme nga Sporti

0
Pas Interit, Juventusit e Real Sociedadit, edhe Hull City ka shprehur interesim për Adnan Januzajn. Talenti kosovar, Adnan Januzaj, po kërkohet tani edhe nga një...

0
Pasi bëri njërin nga "mashtrimet" më të mëdha në transfere me Pogban, Juventusi tani mund të përfitoi nga United me blerjen e Januzajt. Juventusi do...

OP-ED

0
Musa Xh. Dragusha, avokat: Politikat gjyqësore dhe roli i gjyqësorit në shoqëritë në tranzicion Vështrime në dritën e programit qeverisës Tani kur në Kosovë u konstatuan institucionet...

0
Nga Armand Shkullaku: Një intervistë e fortë e disa ditëve më parë e Astrit Patozit tek “Panorama” kaloi plotësisht në heshtje brenda mureve të Partisë...

Lajme nga Showbiz

0
Futbollisti brazilian, Oscar, ka nxitur kritikat e ndjekësve të tij në rrjetet sociale, pas publikimit të një fotografie, në të cilën shfaqet me gruan...

0
Këngëtarja e njohur Altuna Sejdiu pas katër javë në edicionin ‘Dancing With The Stars’, rrezikon të mos jetë pjesë e puntatës së pestë. Kjo...

Relax

0
Shkenca ka treguar se ka të mira të shëndetshme duke patur këtë intimitet. Nëse vërtet ju nevojitet t’i ngrohni gjërat në dhomën e gjumit, ne...

0
Faqja e famshme pornografike e internetit “Pornhub” ka realizuar edhe një studim tjetër në lidhje me seksin, por këtë herë janë përqendruar në atë...

Lajme nga Teknologjia

0
Samsung Galaxy S6 do të bëhet tërësisht ose pjesërisht nga metali, dhe ky detaj është përmendur për një kohë të gjatë tashmë. Në fakt, faqja...

0
Rregullatori i mediave në Rusi, Roskomnadzor, tha se e ka bllokuar qasjen në një faqe në Facebook, që bënte thirrje për demonstratë në mbështetje...

Lajme nga Kultura

0
Një nga ngjarjet më të rëndësishme kulturore që e është shënuar gjatë vitit 2014 në Kosovë është pranimi i Kosovës në Oskar. Një nga ngjarjet...

0
Gazsjellësi TAP pritet të marrë një dimension të ri në rajonin e Ballkanit dhe në Europë pas bllokimit të projektit rus, Rrjedha e Jugut....

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)