Lajmet e Fundit

0
Prodhuesi i njohur për krijimin e aksesorëve, Spigen, zbuloi katër nga kasat e tij që janë krijuar posaçërisht për pajisjen e ardhshme të Samsung-ut,...

0
Të gjithë sytë ishin tek dekolteja e Kim Kardashian të enjten. Bukuroshja 34- vjeçare po shkonte në një koncert të Sam Smith në Los Angeles.

Rajoni dhe bota

0
Zyrtarët e sigurisë dhe ata mjekësorë thonë se militantët e Shtetit Islamik sulmuan forcat kurde afër qytetit Kirkuk të Irakut, duke vrarë 9 persona,...

0
Një person i armatosur ka plaçkitur një degë të Bankës së Gjeorgjisë në Tbilisi, që është banka më e madhe në vend. Zëdhënësja e bankës,...

Lajme nga Sporti

0
Armando Vajushi është thuajse një lojtar i Kievos. Lajmi bëhet i ditur nga e përditshmja lokale veroneze “Arena”, sipas së cilës menaxheri i lojtarit...

0
Jose Mourinho ia ka vërë syrin një tjetër lojtari të Premier Ligës. Trajneri i Chelseat, është duke kërkuar Enner Valencian e Ëest Ham. Kështu shkruajnë...

OP-ED

0
Shkruan: Seremb Gjergji Trepça dhe të gjitha minierat tjera janë tokë e Kosovës, janë ASET i Kosovës. Këtë realitet nuk mund ta ndryshoi askush –...

0
Shkruan: Blerim Burjani Pakënaqësitë që kapluan shtetin kohen e fundit kanë prejardhje të ndryshme nga ato të rrenave e mashtrimeve para elektorale, e deri te...

Lajme nga Showbiz

0
Këngëtarja tashmë e famshme shqiptare Enca Haxhia ka fituar zemrën dhe qendrën e vëmendjes nga të gjithë. Bukuroshja që po bën namin në rrjetet...

0
Në fillimet e saj Rita Ora është cilësuar si Rihanna e bardhë duke qenë se janë të dyja pjesë e “Rock nation” dhe mediat...

Relax

0
Kjo është një nga fabrikat ku prodhohen kukullat e seksit, ndërkohë që kërkesat për to janë në kulm Bumi i kërkesave ka bërë që qyteti...

0
Një berber në Teksas i fiton paratë e tij, duke realizuar portretet e yjeve të futbollit dhe artisteve në kokat e fansave të tyre. Për...

Lajme nga Teknologjia

0
Këtë tremujor Apple arriti një shifër historike të rëndësishme, ajo shiti pajisjen e saj të 1 miliard (kjo që nga krijimi i pajisjes së...

0
Tani që iPhone 6 është hedhur në treg, ne mund të presim vetëm për modelin e ardhshëm që Apple do të krijojë. Nëse Apple...

Lajme nga Kultura

0
Pas përfundimit të koncerit të sopranos ruse, Anna Netrebko, në sallën e operave Metropolitan në New York, një protestues është ngjitur në skenë me...

0
Problemet me gjuhën shqipe nuk janë të pakta dhe jo pak herë kanë sjellë dhe reagimin e studiuesve , shkrimtarëve dhe gjuhëtarëve. “Ata që...