Lajmet e Fundit

0
Fiorentina ka shënuar fitore 2:1 kundër Guingamp, teksa Napoli barazoi pa gola me Sparta Pragën. Fiorentina ka arritur të triumfojë 2:1 në sfidën kundër Guingamp...

0
Një aktore pakistaneze është dënuar me 26 vjet burg për blasfemi, pas u shfaq në një skenë martesë gjatë aktrimit në një show. Veena...

Rajoni dhe bota

0
Në Shqipëri parlamenti miratoi sot buxhetin për vitin 2015, ndërsa kryeministri Edi Rama hodhi poshtë akuzat se ndryshimet në taksa do të rëndojnë mbi...

0
Bashkimi Evropian ka rënë dakord që të shtojë edhe 13 separatistë ukrainas dhe pesë subjekte në listën e të sanksionuarve. Ambasadorët e 28 vendeve anëtare...

Lajme nga Sporti

0
Pele u shtrua pak ditë më parë në spitalin “Albert Einstein” në San Paolo për shkak të një infeksioni në veshka.. Gjendja shëndetësore e Pele...

0
Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas pranimit të Komitetit Olimpik të Kosovës në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar, ka ndarë për KOK-un së paku 150...

OP-ED

0
Baton Haxhiu Nebi Qena dhe Garentina Kraja -- gazetarë të Kohës Ditore, ishin gazetarët e parë të Kosovës që panë UÇK-në në Drenicë. Edhe sot...

0
Burim Ramadani   Të lutem o Zot të kesh mëshirë për ne Për ne mëkatarët e shtetit tonë Për ne të padijshmit Për ne lakmitarët Për ne të pangopurit   Të lutem...

Lajme nga Showbiz

0
Reperi i njohur shqiptar, Gold AG, ka dhënë deklaratë të enjtën në mëngjes në polici, pas padisë së Alma Lamës. Vlerësimet e tij për...

0
Ajo është një vajzë e lindur në Përmet, por bukuria e saj bëri për vete edhe Amerikën. Bukuroshja nga Përmeti Polikseni Manxhari ka fituar...

Relax

0
Në 2010 pësoi një aksident të fortë me makinë që e la për gjashtë javë në koma dhe e ktheu 14 vite pas në...

0
Kristian Midtoy është kuzhinier në një kopsht të Oslos. Specialitetet e tij radhiten nga peshku salmon deri të mishi i pjekur, ndërsa konsumatorët nga...

Lajme nga Teknologjia

0
Koha për tabletë? Njerëzit janë të prirur të mbahen për tabletave më shumë se për telefonave të mençur, andaj shqyrtoni mirë mundësitë tuaja. Është e...

0
Adoleshentët që vuajnë nga problemet e shëndetit mendor do të inkurajohen të përdorin aplikacione në internet për t’u shëruar. Kjo është nisma më e...

Lajme nga Kultura

0
Një gjë qesharake ka ndodhur në ligën e pestë të Francës. Portieri i skuadrës franceze, Marli Gomon e la skuadrën në baltë pas një...

0
Bujar Vitia Njëzet intervista, biseda e reportazhe, të bëra gjatë luftës në Radio ‘Kosova e Lirë’, Habib Zogaj i ka sjellë në një libër “Reportazhe...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)