Lajmet e Fundit

0
Biletat janë shqetësimi më i madh i sportdashësve në këtë qytet, të cilët shprehen të indinjuar me atë që po ndodh, ku për fat...

0
Shkruan: Mustafa Bajrami (Harku rreth Qabesë së shenjt, edhe më tutje po ngushtohet!) Ata që kanë mund të përcjellin shkrimet tona përgjatë këtyre tri viteve...

Rajoni dhe bota

0
Të paktën 40 persona kanë vdekur, në ndërkohë që numri i tyre pritet të rritet, pas motit të keq që ka përfshirë rajonet bregdetare...

0
Një 37-vjeçar ka vrarë gruan e tij me thikë në të sy të shtatë fëmijëve të tij. Ngjarja e fundit raportohet nga Arizona. Shkak i...

Lajme nga Sporti

0
Turqia ka qenë e pa fat, pasi Wesley Sneider ka shpëtuar Holandën nga humbja. Deri në sekondat e fundit të shtesës, turqit ishin duke...

0
Informacionet e fundit që vijnë nga Shqipëria e paralajmërojnë një atmosferë impozante nga tifozët shqiptare përballe Armenisë. Stadiumi pritet të jetë i stërmbushur me tifozë...

OP-ED

0
Pas rrëzimit të avionit të Germanwings me numër fluturimi 4U9525, të shkaktuar qëllimisht, ne kërkojmë më kot përgjigje. Dhe ndjejmë dhimbje dhe solidaritet Alexander Kudascheff Është...

0
Fitorja e Netanjahut përbën një surprizë të pakëndshme. Në sondazhet e fundit thuhej se ai do ta humbiste pushtetin, por me mesazhet kundër palestinezëve...

Lajme nga Showbiz

0
Që kur u shkruajt se Adelina Tahiri duket shumë keq pa grim, me ç'rast u prezantua edhe një foto ku këngëtarja nga Shkupi nuk...

0
Sipas lajmeve që po qarkullojnë sot nëpër portalet tona,mbi 4 milionë euro llogaritet se këta këngëtarë i kanë shkaktuar dëme buxhetit të shtetit duke...

Relax

0
Drejtori ekzekutiv i Akinsoft me qendër në Konja, Özgür Akın tha në ceremoninë e hapjes së kafenesë në të cilën robotët do të kryejnë...
video

0
  Dy prindër u mahnitën kur foshnja e tyre, ende në barkun e nënës, nisi të lëvizte në momentin që dëgjonte tingullin e zërit të...

Lajme nga Teknologjia

0
Apple mund të prezantojë një pajisje të re Apple TV në Konferencën Mbarëkombëtare të Zhvilluesve, që do të zhvillohet në muajin qershor. Ky lajm...

0
Me 24 vjet, ai ka një nga aplikacionet më të vlefshme në botë, të vlerësuar 15 miliardë dollarë. Bëhet fjalë për një aplikacion të...

Lajme nga Kultura

0
Muzeu Nacional Arkeologjik i Francës do të jetë shtëpi e përkohshme për tetë artefakte arkeologjike të lashta të zbuluara në Kosovë, si pjesë e...

0
Shkrimtari i mirënjohur amerikan, Stephen King, do të botojë librin e tij të ri, “The Bazaar of Bad Dreams”, në nëntor të këtij viti,...