Lajmet e Fundit

0
Një natë më parë, në përfundim të emisionit, Blendi Fevziu i dhuroi një letër kryeministrit Rama, brenda të cilës kishte shkruar ëndrrën e tij. Fevziu...

0
Një delegacion i Partisë së Drejtësisë, më në krye kryetarin Ferid Aganin, ka bërë homazhe pranë Varrezave të Dëshmorëve në Prekaz, në shenjë respekti...

Rajoni dhe bota

0
Kompania shtetërore ruse, Gazprom, ka thënë sot se ka pranuar pagesën për gazën nga kompania shtetërore ukrainase, Naftogaz, duke i siguruar kështu Kievit furnizim...

0
Bashkimi Evropian ka vendosur sanksione shtesë kundër Sirisë, pasi konflikti i përgjakshëm është përkeqësuar dhe nuk duket se ka perspektivë për marrëveshje të paqes. “Shtatë...

Lajme nga Sporti

0
Mesfushori kosovar, Xherdan Shaqiri, i cili aktivizohet te skuadra e Interi, është gati për ndeshjen e fundjavës në Serier A. Faqja zyrtare e skuadrës së...

0
Zjarrin e ndezur nga Mino Raiola për Paul Pogba, mundohet ta shuajë sa më shpejt Giuseppe Marotta. Drejtuesi bardhezi këmbëngul për të disatën herë...

OP-ED

0
Bahri Bivolaku Libri i autorit Bardhyl Mahmuti “Mashtrimi i madh”,  botuar nga shtëpia botuese Çabej 2015 paraqet një vlerë të re në publicistikën shqiptare me...

0
Si duhet të jetë politika e jashtme gjermane? Si e përballon Gjermania rritjen e rëndësisë së saj? Ministri i Jashtëm Steinmeier e vë politikën...

Lajme nga Showbiz

0
Këngëtarja Afërdita Dreshaj është në dilemë. Në llogarinë Instagram, ajo ka ndarë me miqtë një foto në të cilën është fokusuar totalisht tek një...

0
Shumica e modeleve të botës janë të pranishme në Instagram, ku kanë llogari me fotografi vërtet mahnitëse. Njëra nga to është edhe kjo bukuroshe kanadeze,...

Relax

0
Perimet e shtrydhura dhe çaji jeshil janë vetëm dy nga disa prej pijeve të cilat ju ndihmojnë shumë që të dobësoheni. Ja se si...

0
Sipas revistës Smithsonian, këto janë 50 fotografitë më të mira të realizuara vitin e kaluar. Secila prej tyre është e bukur dhe mahnitëse në mënyrën...

Lajme nga Teknologjia

0
Shpërthimi i telefonave inteligjentë nuk përbën më një lajm të rëndësishëm, pasi kemi parë shumë raste të tilla, megjithatë ata vazhdojnë të tërheqin vëmendjen...

0
Sapo ne menduam se telefonat inteligjentë po humbasin kreativitetin, një pajisje e vogël, në madhësinë e një ore xhepi, do të ndryshojë mendimin tonë,...

Lajme nga Kultura

0
India ka ndaluar shfaqjen në kinema të filmit “50 hijet e Greit”. Sipas “The Guardian edhe pse filmit i ishin hequr disa skena posaçërisht...

0
Filmi gjerman “Nicht mein Tag” në të cilin luajnë dhe dy aktorët e njohur shqiptar Kasem Hoxha dhe Bekim Guri është nominuar në kategorinë...