Lajmet e Fundit

0
Ilir Berisha realizoi gol në ndeshjen e parë me Helsingborgun, tek e cila pritet të fitojë kontratë. Ish-mbrojtësi i Prishtinës dhe së fundi Orebros,...

0
Një numër i madh i përkrahësve të partisë në pushtet VMRO-DPMNE janë grumbulluar sonte para selisë së partisë opozitare LSDM, raporton agjencia e lajmeve...

Rajoni dhe bota

0
Ministri i mbrojtjes i Ukrainës tha se në luftimet e djeshme në një qytet strategjik në lindje të Ukrainës u vranë 15 ushtarë. Stepan Poltorak...

0
Partia Demokratike në Shqipëri ka kërkuar që ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli të paraqitet në një interpelancë në parlamentin shqiptar për të dhënë shpjegime...

Lajme nga Sporti

0
Trajneri i Prishtinës, Bylbyl Sokoli, dhe portieri i kësaj skuadre, Kushtrim Mushica, nuk i kanë punët mirë mes veti. Të dy kanë pasur një...

0
Partizani i Tiranës i është kthyer fitores, derisa kontribut ka dhënë edhe mbrojtësi kosovar, Amir Rrahmani. Ish-lojtari i Ramiz Sadikut e Drenicës, shënoi golin e...

OP-ED

0
Bernd Riegert Progresi në Riga ishte minimal. Atje u theksua dhe u nënvizua edhe një herë ajo që është në diskutim në BE prej muajsh,...

0
Shkruan: Seremb Gjergji Trepça dhe të gjitha minierat tjera janë tokë e Kosovës, janë ASET i Kosovës. Këtë realitet nuk mund ta ndryshoi askush –...

Lajme nga Showbiz

0
Misse Beqiri, bukuroshja nga Kosova e cila jeton dhe punon në shtetin e Suedisë, vazhdon të tërheq vëmendjen e fansave të saj me fotografitë...

0
Vajza shqiptare, Aurela Hoxha jo vetëm që është njëra nga femrat më seksi shqiptare, por ajo njihet edhe si njëra nga modelet që bën...

Relax

0
Faktorët më të fortë që tregojnë rrezik për tentativë vetëvrasje tek të rinjtë janë depresioni, alkooli apo droga, sjelljet agresive apo përçarëse dhe një...

0
Një 28-vjeçare britanike u bë nënë e binjakëve, nëntë vite pasi mjekët i thanë se ajo nuk do të lindte kurrë pasi ‘ishte gjenetikisht...

Lajme nga Teknologjia

0
Kur duam të blejmë një telefon inteligjent, shikojmë nëse ka harduer të mirë, ekran të madh, procesor të shpejtë, kamera të mirë etj. ...

0
Disa studime të mëparshme kanë zbuluar se raporti i njerëzve me celularët e tyre është tepër i ngushtë, megjithatë shumica e aktivitetit të kryer...

Lajme nga Kultura

0
Filmi “Top je bio vreo”, me regji të Bobana Skrelica nga gjysma e janarit është duke u prezantuar edhe në kinematë e Serbisë. Ky...

0
Mësohet se Teatri Kombëtar do të zhvendoset në godinën e që në vitin 2011 u emërua si Qendra Ndëruniversitare e Shërbimeve edhe e Rrjetit...