Lajmet e Fundit

0
Ish-futbollisti i Manchester United, Paul Scholes, pas përfundimit të karrierës së tij ka filluar punën e tij në një prej televizioneve më të njohur...

0
Ish-presidenti ukrainas, Leonid Kuchma, e ka kritikuar perëndimin për reagimin e butë ndaj shkeljes së armëpushimit nga rebelët pro rusë, të cilët kanë për...

Rajoni dhe bota

0
Ambasadori amerikan në Korenë e Jugut ka mbetur i plagosur pas një sulmi me një send të mbrehtë. Ngjarja është konfirmuar nga zyrtarët koreanë....

0
Një flotë e NATO-s ka arritur në Detin e Zi të mërkuren për të trajnuar me anije që janë nga Bullgaria, Rumania dhe Turqia,...

Lajme nga Sporti

0
Mesfushori kosovar, Valon Berisha, është rikthyer nga lëndimi duke arritur të gjej formën e tij më të mirë. Në ndeshjen e fundit përballë Amiras,...

0
Me të përfunduar java e 28-të në Premierligë, portali ‘Goal.com’, ka publikuar 11-shën e javës ku dominohet nga tre futbollistë të Liverpoolit dhe të...

OP-ED

0
Bahri Bivolaku Libri i autorit Bardhyl Mahmuti “Mashtrimi i madh”,  botuar nga shtëpia botuese Çabej 2015 paraqet një vlerë të re në publicistikën shqiptare me...

0
Si duhet të jetë politika e jashtme gjermane? Si e përballon Gjermania rritjen e rëndësisë së saj? Ministri i Jashtëm Steinmeier e vë politikën...

Lajme nga Showbiz

0
Ylli i "Devil Wears Prada", aktorja e famshme Meryl Streep, ka thënë se kur është largë punës e kamerave, është njeri shumë i zakonshëm...

0
Vajza e çiftit të aktorëve Will Smith dhe Jada Pinkett, Willow i është futur rrugës së modelimit. 14-vjeçarja ka pozuar për revistën CR Fashion Book. Ajo...

Relax

0
Tashmë është e vërtetuar edhe shkencërisht, pirja e verës iu bën më të bukur. Sipas një studimi të fundit një gotë verë përmirëson ndjeshëm pamjen...

0
Ester Okada (10) nga Walsall i Britanisë së Madhe u pranua në universitet, pa e mbaruar shkollën e mesme, madje as filloren. Studimet i ka...

Lajme nga Teknologjia

0
Nëse Apple do të vazhdojë me të njëjtin ritëm siç ka bërë për vite me radhë, në 2015 mund të prezantohen iPhone 6s dhe...

0
Microsoft prezantoi në Kongresin Botëror të Telefonave një tastierë të palosshme, universale, e cila mund të lidhet me çdo pajisje nëpërmjet Bluetooth-it. Kjo tastierë...

Lajme nga Kultura

0
Filmi gjerman “Nicht mein Tag” në të cilin luajnë dhe dy aktorët e njohur shqiptar Kasem Hoxha dhe Bekim Guri është nominuar në kategorinë...

0
Projekti Baushtellë sot ka lidhur një marrëveshjë bashkëpuni me Fakultetin e Arteve në kuadër të Universitetit të Prishtinës. Ky Fakultet, sipas marrëveshjes, do të luajë...