Lajmet e Fundit

0
Boksieri i mirënjohur shqiptar, Haxhi Krasniqi, ka mësuar kundërshtarin e ardhshëm në kategorinë gjysmë të rëndë në versionin WBA e WBO. Krasniqi me 20 dhjetor...

0
Deputetja e LDK-së, Alma Lama ka reaguar pas editimit të këngës së Gold AG “Shqiptar 2”, ku ai fyen rëndë Lamën. Ajo gjithashtu ka...

Rajoni dhe bota

0
Në sesionin e 60-të të Asamblesë Parlamentare të NATO-së, që këtë vit po mbahet në Hagë, është zhvilluar një polemikë mes delegacionit të Serbisë...

0
Në periudhën prej korrikut deri në shtator numri i të punësuarve në Zvicër u rrit me 0.7 për qind krahasuar me të njëjtën periudhë...

Lajme nga Sporti

0
Mino Raiola, agjenti i sulmuesit të Liverpoolit, Mario Balotelli, thotë se klienti i tij nuk ka qëllim të rikthehet në Itali. 24-vjeçari arriti verës në...

0
Impianti i cilësuar si shtëpia e Kombëtares Shqiptare rënkon nga veprimet vandale të disa tifozëve. Një ditë pas ngjarjeve të shëmtuara në “Elbasan Arena” gjatë...

OP-ED

0
Loay Mudhoon Me atentatin e shëmtuar në një sinagogë në Jeruzalem, konflikti i Lindjes së Mesme merr një dimension të ri, tensionimin fetar. Me këtë...

0
Xhabir Hamiti Toleranca fetare e popullit shqiptar mbështetet në vetëdijen kombëtare dhe në kultivimin e ndjenjës se të gjithë shqiptarët të të gjitha besimeve janë...

Lajme nga Showbiz

0
Ndonëse e paragjykuar nga shumë njerëz, ajo ka pasur edhe një arsye. Provokimet e shumta të bëra deri më tani i ka të gjitha...

0
Alexis Sanchez nuk shënon më? Me sa duket fajin e ka seksi i tepërt. Sipas mediave në Kili, seksi është arsyeja e vetme që...

Relax

0
Hulumtuesi i UFO (objekteve të paidentifikuara fluturuese – OPF) pohon se e ka në duar fotografinë autentike të qenies jashtëtokësore që gjoja është bërë...

0
Historia është e mbushur me figura premtuese, jeta e të cilëve u pre në mes për shkak të abuzimit dhe varësisë nga droga. Vdekja...

Lajme nga Teknologjia

0
Kompania Google po mbyll të gjitha pikat e saj Basecamp, dyqanet fizike ku shiteshin produktet Google Glass, sipas 9to5Google. Këtë gjë e ka bërë...

0
Samsungu nuk ka arritur të dalë nga kriza e shitjeve me lansimin e telefonit të ri Galaxy S5. Në tre muajt e parë prej se...

Lajme nga Kultura

0
Blerina Racaj “Mendoj se në rrethanat ku ndodhemi tani, është tepër e vështirë si për një femër ashtu edhe për një mashkull të bëjë punën...

0
Boksieri i Kosovës, Armend Xhoxhaj, është fitues i trofeut të Turneut Ndërkombëtar ‘Adem Jashari’. Boksierë nga 12 shtete të ndryshme të botës, për dy ditë...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)