Lajmet e Fundit

0
Ky person i shërbeu ish-presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova, por ai nuk pati punë direket me ish-kryetarin e LDK’së. Xhemail Hasani nuk e lë asnjë...

0
Ajo mund të konsiderohet pa frikë si një nga femrat më seksi. Bëhet fjalë për modelen peruane, Denise Schaefer. Për këtë, mjafton të shohësh fotot e...

Rajoni dhe bota

0
Liang Yaoyi i cili vdiq nga kanceri në tru, kur kishte kuptuar se sëmundja e tij ishte e pashërueshme, kishte thënë se dëshiron të...

0
Të paktën 40 persona kanë vdekur, në ndërkohë që numri i tyre pritet të rritet, pas motit të keq që ka përfshirë rajonet bregdetare...

Lajme nga Sporti

0
Mesfushori i Shqipërisë, Taulant Xhaka, ka deklaruar pas ndeshjes se ai për kombëtaren bënë gjithçka. Taulant Xhaka ka bërë një lojtar të shumë roleve...

0
Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe njëherësh Ministër i Punëve të Jashtme Hashim Thaçi ka uruar shqiptarët për fitoren e Kombëtares në Elbasan Arena kundër Armenisë....

OP-ED

0
Shkruan: Mustafa Bajrami (Harku rreth Qabesë së shenjt, edhe më tutje po ngushtohet!) Ata që kanë mund të përcjellin shkrimet tona përgjatë këtyre tri viteve...

0
Pas rrëzimit të avionit të Germanwings me numër fluturimi 4U9525, të shkaktuar qëllimisht, ne kërkojmë më kot përgjigje. Dhe ndjejmë dhimbje dhe solidaritet Alexander Kudascheff Është...

Lajme nga Showbiz

0
Këngëtari nga Shqipëria, Gena përpos që është shumë i dashur për publikun ai gjithashtu është edhe mik i shumë njerëzve të njohur. Gena së fundmi...

0
Bleona Qereti u është përgjigur disa prej pyetjeve më të quditëshme, po ashtu ishte edhe pjesë e shumë batutave, në emisionin “6 Ditë pa...

Relax

0
Drejtori ekzekutiv i Akinsoft me qendër në Konja, Özgür Akın tha në ceremoninë e hapjes së kafenesë në të cilën robotët do të kryejnë...
video

0
  Dy prindër u mahnitën kur foshnja e tyre, ende në barkun e nënës, nisi të lëvizte në momentin që dëgjonte tingullin e zërit të...

Lajme nga Teknologjia

0
Apple mund të prezantojë një pajisje të re Apple TV në Konferencën Mbarëkombëtare të Zhvilluesve, që do të zhvillohet në muajin qershor. Ky lajm...

0
Me 24 vjet, ai ka një nga aplikacionet më të vlefshme në botë, të vlerësuar 15 miliardë dollarë. Bëhet fjalë për një aplikacion të...

Lajme nga Kultura

0
Muzeu Nacional Arkeologjik i Francës do të jetë shtëpi e përkohshme për tetë artefakte arkeologjike të lashta të zbuluara në Kosovë, si pjesë e...

0
Shkrimtari i mirënjohur amerikan, Stephen King, do të botojë librin e tij të ri, “The Bazaar of Bad Dreams”, në nëntor të këtij viti,...