Lajmet e Fundit

0
Disa faqe të pavarura të lajmeve në Internet janë bllokuar në Bjellorusi, ku qeveria ushtron kontroll të ashpër të lajmeve në media. Agjencia private e...

0
Atjon Zhiti, djali i poetit të njohur, Visar Zhiti, sot është përcjellur për në banesën e fundit, ndërsa dhjetëra miq të tij i kanë...

Rajoni dhe bota

0
Lideri irakian kurd, Masud Barzani, ka pretenduar fitore strategjike nga luftëtarët kurdë, të njohur me emrin Peshmerga, që po zhivllojnë betejë kundër militantëve të...

0
Prokuroria e Gjirokastrës ka përfunduar hetimet dhe dërgon për gjykim kërkesën për 38 persona nga zona e Lazaratit, nga të cilët 27 për veprat...

Lajme nga Sporti

0
Blerja me e madhe e merkatos se shkuar Alexis Sanchez duket se nuk i permbush te gjitha kerkesat pasi tifozet vazhdojne te jete te...

0
Legjenda e boksit botëror, Muhammad Ali, është pranuar në një spital për shkak të pneumonisë dhe pritet të ripërtrihet shpejtë, meqë sëmundja është hetuar...

OP-ED

0
Musa Xh. Dragusha, avokat: Politikat gjyqësore dhe roli i gjyqësorit në shoqëritë në tranzicion Vështrime në dritën e programit qeverisës Tani kur në Kosovë u konstatuan institucionet...

0
Nga Armand Shkullaku: Një intervistë e fortë e disa ditëve më parë e Astrit Patozit tek “Panorama” kaloi plotësisht në heshtje brenda mureve të Partisë...

Lajme nga Showbiz

0
Prezantuesja shqiptare Alketa Vejsiu di si t’i kalojë 24 orëshin ditor. Ajo përmes një fotografie të hedhur në rrjetin social ‘Instagram’ ka thënë që gjatë...

0
Leonardo DiCaprio është parë në shoqëri të të dashurës së Roman Abramovich, Dasha Zhukova. Bukuroshja ruse, Dasha Zhukova, nuk ka arritur ta përballojë humbjet financiare...

Relax

0
Shkenca ka treguar se ka të mira të shëndetshme duke patur këtë intimitet. Nëse vërtet ju nevojitet t’i ngrohni gjërat në dhomën e gjumit, ne...

0
Faqja e famshme pornografike e internetit “Pornhub” ka realizuar edhe një studim tjetër në lidhje me seksin, por këtë herë janë përqendruar në atë...

Lajme nga Teknologjia

0
Rregullatori i mediave në Rusi, Roskomnadzor, tha se e ka bllokuar qasjen në një faqe në Facebook, që bënte thirrje për demonstratë në mbështetje...

0
​Kushtet e tmerrshme të punës në fabrikat kineze ishin në qendër të vëmendjes në 2010, kur vetëm 14 punëtorëve nga fabrika e Foxconn, furnizuesi...

Lajme nga Kultura

0
Gazsjellësi TAP pritet të marrë një dimension të ri në rajonin e Ballkanit dhe në Europë pas bllokimit të projektit rus, Rrjedha e Jugut....

0
Në vitin që do të vije filmi i regjisorit holandez Dion Ventress me titull ‘’Katunar’’ do të jetë risi në kinematografinë e vendin tonë....

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)