Lajmet e Fundit

0
Kryeministri i Belgjikës, Charles Michel, është gjuajtur me majonez dhe patate nga disa aktiviste feministe. Derisa po mbante një fjalim, kryeministri belg Michel është gjuajtur...

0
Ajo është e njohur për të pasmet e bujshme dhe fotografitë eksplicite që i poston në rrjetet sociale, mirëpo Shkëndije Mujaj thotë se është...

Rajoni dhe bota

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do të flasë për të ardhmen e Ballkanit, pas Konferencës së Berlinit, Partneritetin Strategjik mes Kosovës dhe Shqipërisë, si...

0
Problemet ekonomike të Rusisë tregojnë se presidenti rus, Vladimir Putin nuk ka shënuar ndonjë fitore ndaj Shteteve të Bashkuara. Ky është qëndrimi i presidentit...

Lajme nga Sporti

0
Mesfushori dhe lojtari kryesor i Newcastle United, Moussa Sissoko ka treguar se ai është një fans i skuadrës angleze, Arsenalit. Sissoko ka zbuluar skuadrën e...

0
Tri skuadra nga Premier League angleze po interesohen për shërbimet e mbrojtësit të Real Madridit, Fabio Coentrao. Portugezi ka humbur vendin në formacionin startues me...

OP-ED

0
Artur Zheji Që shoqëria shqiptare ka një indeks të lartë falsifikimi, kjo dihej. “Jovlerat”, të paraqitura mjeshtërisht si të ishin vlera të larta, është një...

0
Blerim Burjani Vazhdimi i dialogut me Serbinë radha që pret shtetin tonë, faktorit ndërkombëtar po i konvenon një dialogues i dobët dhe që ka ndikim...

Lajme nga Showbiz

0
Ky ka qenë një vit i jashtëzakonshëm për këngëtaren Ariana Grande por i tillë është dhe fundi i këtij viti ku jo po ftohet...

0
Pas shumë VIP-ave tanë që ekspozojnë trupin, duket se i ka ardh rendi edhe një ndër këngëtareve më të mira të estradës tonë muzikore,...

Relax

0
Zëvendëskryeministri, Hashim Thaçi duket se ia kthej borxhin kryeministrit Isa Mustafa. Derisa të hënën e kaluar, në seancën e Kuvendit të Kosovës, Mustafa me një...

0
Senati 28 vjeç ka vrapuar mbi binarë dhe ka tërhequr të dehurin me gjithë fuqinë që kishte. Ndërsa i shpëtuari, jo vetëm që nuk...

Lajme nga Teknologjia

0
Samsung do të prezantojë më në fund telefonin e saj të parë inteligjent me sistemin Tizen (me model me numër SM-Z130H) në muajin e...

0
Ministria e Jashtme e Kinës thotë se nuk ka informacion të mjaftueshëm për të përcaktuar nëse njoftimet se Koreja e Veriut ka përdorur ambjente...

Lajme nga Kultura

0
Media “Week.com” ka përzgjedhur një tjetër pasion të shkrimtarit tonë të madh, Ismail Kadare, cilët janë librat e pëlqyer nga ana e tij. Pas bisedës...

0
Blerina Racaj Përmes aktivitetit të tyre po duan t’ia kthejnë Mitrovicës imazhin e vendit që kishte dikur. E këtë gjë, organizata jo qeveritare “7 Arte”...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)