Lajmet e Fundit

0
Kapiteni i Liverpoolit, Steven Gerrard, është i shqetësuar me faktin që Raheem Sterling ka refuzuar ta nënshkruaj kontratën e re. Gerrard, mendon se anëtari i...

0
Veshjet e saj janë nga më të çuditshme, por këtë herë Lady Gaga ishte më normale se zakonisht. Ylli i muzikës pop u fotografua...

Rajoni dhe bota

0
Pentagoni ka bërë të ditur se sulmet ajrore të Shteteve të Bashkuara dhe të aleatëve të tyre kanë vrarë disa udhëheqës të nivelit të...

0
Tetë fëmijë janë gjetur të vdekur brenda një shtëpie në Australi. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Cairns. Policia ka thënë se një grua 34 vjeçe është...

Lajme nga Sporti

0
Xherdan Shaqiri nuk do të largohet nga Bayern Munich gjatë afatit kalimtar të dimrit. Këtë e ka konfirmuar trajneri i skuadrës Pep Guardiola. Ai...

0
James Rodriguez i Real Madridid është sportisti më i kërkuar në Google për vitin 2014 Paraqitjet e tij të shkëlqyera me Kolumbinë në Kupën e...

OP-ED

0
Moikom Zeqo Mbylli sytë përgjithmonë Skënder Drini. U mbyll saga e jetës së një njeriu të veçantë, që ishte një shkrimtar i shkëlqyer. Jeta...

0
Sami Behrami Lëvizja hapësinore e popullsisë është karakteristik për shoqërinë njerëzore që nga fillet e ekzistencës së saj e deri ne ditët e sotme. Gjatë...

Lajme nga Showbiz

0
Alessandra Ambrosio është ylli i fundit në listën e atyre që do jenë pjesë e kalendarit të revistës “LOVE” për vitin që vjen. Modelja...

0
Këngëtarja shqiptare Soni Malaj ka lajmëruar fansat e saj në Instagram se së shpejti do të publikohet kënga e saj e re, që vije...

Relax

0
Një burrë që ka mbipeshë është akuzuar për keqpërdorim të kafshëve në jug të Spanjes, pasi që ai ishte ulur në një gomar, teksa...

0
Pas fitores ndaj Atalantas, me rezultat 3:0, skuadra e Lazios është mbledhur në një prej restoranteve të Romës për të festuar si ekip Krishtlindjet...

Lajme nga Teknologjia

0
Sipas faqes kineze Padnews, Sony është duke e përgatitur modelin e saj më të ri të tabletit, të cilin besohet se do ta quajë...

0
Samsung është akuzuar shpesh se kopjon Apple-in, prandaj edhe kompania me bazë në Kupertino ka paditur Samsung-un disa herë. Apple prezantoi shërbimin e saj...

Lajme nga Kultura

0
Emri i tij i artit është “Gunsmithcat”, por quhet Luis Quiles dhe veprat e tij janë mjaft të përhapura pasi denoncojnë jetën kontemporane. Prostitucioni,...

0
Blerina Racaj Në galerinë e qytetit të Kumanovës, mbrëmë u hap ekspozita personale e grafistit Naim Idrizi me titull ‘’Parimi’’, në të cilën u ekspozuan...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)