Lajmet e Fundit

0
Boksieri shqiptar nga Maqedonia, Nuri Seferi është mposhtur nga polaku, Krzystof Glowacki, që triumfoi pas 12 raundesh, me vendim unanim të gjyqtarëve. Polaku falë shtatlartësisë...

0
Quhet Mara Teign, emër tashmë i njohur në botën e modelimit. Bukuria e saj “përrallore” dhe linjat e saj trupore e kanë radhitur atë...

Rajoni dhe bota

0
Ish-presidenti gjerman Richard von Weizsäcker ndërroi jetë të shtunën në moshën 94 vjeçare. Presidenti i gjashtë i Gjermanisë drejtoi postin më të lartë të...

0
Ministri i mbrojtjes i Ukrainës tha se në luftimet e djeshme në një qytet strategjik në lindje të Ukrainës u vranë 15 ushtarë. Stepan Poltorak...

Lajme nga Sporti

0
Empoli ka ndalur Romën në ‘Olimpico’, me të cilën luajti 1:1, në ndeshjen që solli dy kartonë të kuq, nga një për secilën skuadër. Mysafirët,...

0
Kanë mbetur edhe më pak se dy orë deri tek meçi mes shqiptarit Nuri Seferi dhe polakut Krzystof Gloëacki, që zhvillohet sonte në Poloni. Drejt...

OP-ED

0
Bashkim Isufi Institucionet e Kosovës duhet te vazhdojnë me reformat dhe me nxitjen e investimeve. Ne këtë rast bankat fillimisht do te angazhonin potencialin kreditor...

0
Bernd Riegert Progresi në Riga ishte minimal. Atje u theksua dhe u nënvizua edhe një herë ajo që është në diskutim në BE prej muajsh,...

Lajme nga Showbiz

0
Këngëtarja Zajmina Vasjari ka postuar një fotografi në Insatagram. E vëmëndja në këtë foto binte tek gjoksini këngëtares, ku shihet se ajo nuk përdorë riçipeta...

0
Policia ka shpallur në kërkim Arkimed Lushën, i cili është hedhur nga kati i dytë i komisariatit Nr. 3 në kryeqytet për t’i shpëtuar...

Relax

0
Faktorët më të fortë që tregojnë rrezik për tentativë vetëvrasje tek të rinjtë janë depresioni, alkooli apo droga, sjelljet agresive apo përçarëse dhe një...

0
Një 28-vjeçare britanike u bë nënë e binjakëve, nëntë vite pasi mjekët i thanë se ajo nuk do të lindte kurrë pasi ‘ishte gjenetikisht...

Lajme nga Teknologjia

0
Kur duam të blejmë një telefon inteligjent, shikojmë nëse ka harduer të mirë, ekran të madh, procesor të shpejtë, kamera të mirë etj. ...

0
Disa studime të mëparshme kanë zbuluar se raporti i njerëzve me celularët e tyre është tepër i ngushtë, megjithatë shumica e aktivitetit të kryer...

Lajme nga Kultura

0
Filmi “Top je bio vreo”, me regji të Bobana Skrelica nga gjysma e janarit është duke u prezantuar edhe në kinematë e Serbisë. Ky...

0
Mësohet se Teatri Kombëtar do të zhvendoset në godinën e që në vitin 2011 u emërua si Qendra Ndëruniversitare e Shërbimeve edhe e Rrjetit...
www.cheaptickets.ch