Lajmet e Fundit

0
Mariq, thotë se e gjithë kjo tani është urgjente dhe se duhet të gjendet një zgjidhje racionale. Ministri i ri i Ministrisë së Administrimit të...

0
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, pranoi një telegram urimi nga kryeministri i Kuvajtit, Jaber Al-Mubarek Al-Hamad Al-Sabah, me rastin e...

Rajoni dhe bota

0
Zyrtarët nigerianë dhe dëshmitarët thonë se militantët e dyshuar të grupit Boko Haram, i kanë vrarë më shumë se 30 persona dhe i kanë...

0
Liderët botërorë kanë mirëpritur vendimin e Shteteve të Bashkuara për t’iu dhënë fund armiqësive mbi 50-vjeçare me Kubën dhe për të rivendosur marrëdhënie diplomatike. Liderë...

Lajme nga Sporti

0
Lorik Cana po fiton hapësirën e tij në përbërjen titullare të Lazios. Edhe pse trajneri Stefano Pioli nuk e sheh titullar fiks në mbrojtje, kapiteni...

0
Sic shkruan “Bild”, ai tre vitet e fundit ka ngarë veturën pa patent shoferi. Gjatë kësaj periudhe ai është ndëshkuar pesë herë për vozitje...

OP-ED

0
Moikom Zeqo Mbylli sytë përgjithmonë Skënder Drini. U mbyll saga e jetës së një njeriu të veçantë, që ishte një shkrimtar i shkëlqyer. Jeta...

0
Sami Behrami Lëvizja hapësinore e popullsisë është karakteristik për shoqërinë njerëzore që nga fillet e ekzistencës së saj e deri ne ditët e sotme. Gjatë...

Lajme nga Showbiz

0
Pas sjelljes në jetë të fëmijës së parë, Kaltrina Selimi ndihet tejet e lumtur. Dedikimi i saj si nënë është i padiskutueshëm ndaj dhe daljet...

0
Modelja shpërthyese ka gjetur dashurinë e re? Ish e fejuara e Mario Balotelli publikon foto me një kavalier ende të panjohur, i cili me...

Relax

0
Një burrë që ka mbipeshë është akuzuar për keqpërdorim të kafshëve në jug të Spanjes, pasi që ai ishte ulur në një gomar, teksa...

0
Pas fitores ndaj Atalantas, me rezultat 3:0, skuadra e Lazios është mbledhur në një prej restoranteve të Romës për të festuar si ekip Krishtlindjet...

Lajme nga Teknologjia

0
Samsung është akuzuar shpesh se kopjon Apple-in, prandaj edhe kompania me bazë në Kupertino ka paditur Samsung-un disa herë. Apple prezantoi shërbimin e saj...

0
BMW është duke ndërtuar një veturë me kontroll të largët me një sistem të parkimit që mund të operohet përmes një ore të mençur. Vetura...

Lajme nga Kultura

0
Blerina Racaj Në galerinë e qytetit të Kumanovës, mbrëmë u hap ekspozita personale e grafistit Naim Idrizi me titull ‘’Parimi’’, në të cilën u ekspozuan...

0
Një poezi që deputeti i ndjerë Sokol Olldashi shkroi për nënën në shkurt të 1993, emocionoi të gjithë të pranishmit në ceremoninë e dorëzimit...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)