Lajmet e Fundit

0
Talenti gjakovar i Anderlechtit, Andi Koshi, ka shënuar një euro-gol në sfidën ndaj rivalit Club Brugge 15-vjeçari e shënoi golin e fitores (2:1)...

0
Një numër i xhamive në tërë Britaninë i kanë hapur sot dyert për publikun, në shenjë të një fushate që ka për qëllim uljen...

Rajoni dhe bota

0
Athina është mbuluar prej pluhurit afrikan, çka e ka bërë atmosferën në kryeqytetin e vendit të padurueshme. Shikueshmëria është e kufizuar, ndërsa gjatë orëve...

0
Pas sulmit mbi personelin e redaksisë së revistës satirike franceze "Charlie Hebdo" në fillim të muajit të kaluar, dhe protestave anti-islamike masive që pasuan,...

Lajme nga Sporti

0
Mbrojtësi shqiptar nuk ka marrë notë të mirë në humbjen e Lazios 2:1 nga Cesena Kapiteni i Kombëtares së Shqipërisë, është notuar me notë 4.5...

0
Lazio i Lorik Canës është befasuar duke u mposhtur nga Cesena, në kuadër të Series A Skaudra që lufton për mbijetesë e mposhti Lazion 2:0...

OP-ED

0
Bashkim Isufi Institucionet e Kosovës duhet te vazhdojnë me reformat dhe me nxitjen e investimeve. Ne këtë rast bankat fillimisht do te angazhonin potencialin kreditor...

0
Bernd Riegert Progresi në Riga ishte minimal. Atje u theksua dhe u nënvizua edhe një herë ajo që është në diskutim në BE prej muajsh,...

Lajme nga Showbiz

0
Ylli britanik Casey Batchelor nuk lë rast pa e treguar trupin e saj seksi. Kështu duket edhe në këto foto që i ka bërë gjatë...

0
Jennifer Nicole Lee ka treguar trupin e saj me forma dhe muskuj, falë ushtrimeve të saj të pandërprera. Nicole Lee është një eksperte e fitness-it. Ajo...

Relax

0
Në Karasjok, Norvegji, klima nuk është më ajo e dikurshmja, favorizuese, por banorët janë mësuar tashmë: fëmijët shkojnë në shkollë pa asnjë problem. Vetëm...

0
Gjatë këtij viti, shtetasit e Irlandës do të kenë mundësinë të zotërojnë një kartë identiteti që përdor si foto identifikuese një selfie. Për t'u...

Lajme nga Teknologjia

0
Kompania Samsung duket se po kalon momente jo të mira në shtetin e Kinës përsa i përket shitjeve të telefonave të mençur dhe tabletëve....

0
Nëse keni fëmijë apo nipër e mbesa, duhet ta keni vënë re shpejtësinë e adaptimit të tyre me teknologjinë e fundit. Por pa dyshim...

Lajme nga Kultura

0
Filmi “Top je bio vreo”, me regji të Bobana Skrelica nga gjysma e janarit është duke u prezantuar edhe në kinematë e Serbisë. Ky...

0
Mësohet se Teatri Kombëtar do të zhvendoset në godinën e që në vitin 2011 u emërua si Qendra Ndëruniversitare e Shërbimeve edhe e Rrjetit...