Lajmet e Fundit

0
Ish-ministri i financave i Rusisë, Aleksei Kudrin, ka tërhequr vërejtjen se kriza aktuale financiare në Rusi mund të përkeqësohet në “krizë të plotë ekonomike”,...

0
Ky ka qenë një vit i jashtëzakonshëm për këngëtaren Ariana Grande por i tillë është dhe fundi i këtij viti ku jo po ftohet...

Rajoni dhe bota

0
Një qytetar zviceran me origjinë nga Kosova dhe i cili jeton në Zurih të Zvicrës po kërkon djalin dhe vajzën e tij në Adana...

0
Sistemi kompjuterik i operatorit të centraleve atomike të Koresë Jugore është sulmuar nga hakerët. Por, Ministria e energjisë e këtij vendi tha se janë humbur...

Lajme nga Sporti

0
Uellsiani i Real Madridit, Gareth Bale dëshiron rikthimin në Premier League. Kështu raportojnë mediat britanike. Ish yllin e Tottenhamit duket se përsëri do ta shohim...

0
Cristiano Ronaldo inauguroi këtë të dielë një statujë me figurën e tij në arkipelagun portugez të Madeira, toka e Krishtlindjeve, dhe shprehu dëshirën e...

OP-ED

0
Artur Zheji Që shoqëria shqiptare ka një indeks të lartë falsifikimi, kjo dihej. “Jovlerat”, të paraqitura mjeshtërisht si të ishin vlera të larta, është një...

0
Blerim Burjani Vazhdimi i dialogut me Serbinë radha që pret shtetin tonë, faktorit ndërkombëtar po i konvenon një dialogues i dobët dhe që ka ndikim...

Lajme nga Showbiz

0
Yllka Rexha nuk është këngëtare, as modelje, as prezantuese televizive. E, megjithatë, ajo ka mijëra ndjekës në Instagram dhe Facebook. Ne kohë pas kohe prezanton...

0
Pas shumë VIP-ave tanë që ekspozojnë trupin, duket se i ka ardh rendi edhe një ndër këngëtareve më të mira të estradës tonë muzikore,...

Relax

0
Zëvendëskryeministri, Hashim Thaçi duket se ia kthej borxhin kryeministrit Isa Mustafa. Derisa të hënën e kaluar, në seancën e Kuvendit të Kosovës, Mustafa me një...

0
Senati 28 vjeç ka vrapuar mbi binarë dhe ka tërhequr të dehurin me gjithë fuqinë që kishte. Ndërsa i shpëtuari, jo vetëm që nuk...

Lajme nga Teknologjia

0
Samsung do të prezantojë më në fund telefonin e saj të parë inteligjent me sistemin Tizen (me model me numër SM-Z130H) në muajin e...

0
Ministria e Jashtme e Kinës thotë se nuk ka informacion të mjaftueshëm për të përcaktuar nëse njoftimet se Koreja e Veriut ka përdorur ambjente...

Lajme nga Kultura

0
Media “Week.com” ka përzgjedhur një tjetër pasion të shkrimtarit tonë të madh, Ismail Kadare, cilët janë librat e pëlqyer nga ana e tij. Pas bisedës...

0
Blerina Racaj Përmes aktivitetit të tyre po duan t’ia kthejnë Mitrovicës imazhin e vendit që kishte dikur. E këtë gjë, organizata jo qeveritare “7 Arte”...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)