Lajmet e Fundit

0
Modelja shqiptare Vildane Zeneli, ka kënaqur sytë e përcjellësve të saj në rrjetet sociale. Ajo ka postuar një fotografi në në të cilën është...

0
Boksieri i Kosovës, Armend Xhoxhaj, është fitues i trofeut të Turneut Ndërkombëtar ‘Adem Jashari’. Boksierë nga 12 shtete të ndryshme të botës, për dy ditë...

Rajoni dhe bota

0
Kroacia në seancën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për punën e tribunalëve, në mesin e dhjetorit, do ta paraqes pozicionin e saj për...

0
Rezultatet nga zgjedhjet aktuale rajonale në Poloni tregojnë se Platforma Civile, e udhëhequr nga kryeministrja, Ewa Kopacz, ka fitua në 8 prej 16 parlamenteve...

Lajme nga Sporti

0
Gjatë ndeshjes së basketbollit midis Galatasaray dhe Beshiktash në Turqi, tifozët vendas kanë refuzuar të mbajnë një minutë heshtje për tifozin e Crvena Zvezdas. I...

0
Një muaj pas inagurimit të “Elbasan Arenës” dhjetëra vandalë morën përsipër, të prishin brenda pak minutave mundin e muajve të tërë pune dhe investimesh. Duhet...

OP-ED

0
Xhabir Hamiti Toleranca fetare e popullit shqiptar mbështetet në vetëdijen kombëtare dhe në kultivimin e ndjenjës se të gjithë shqiptarët të të gjitha besimeve janë...

0
Michael Knigge Reforma e imigrimit me dekret e vendos Obamën në konfrontim me Republikanët. Po kjo nuk do të jetë tema e vetme, ku Obama...

Lajme nga Showbiz

0
Blerim Muharremi i njohur me nofkën artistike Blero ka mohuar në një bisede telefonike të jetë ndarë me Teuta Krasniqin. Ai ka thënë se...

0
Orlando Bloom është shfaqur me një tatuazh shqiponje në gjoks në sheshxhirimin e filmit ‘Unlocked’, aty ku duket se do të interpretojë një personazh...

Relax

0
Bunkeri i madh antibërthamor i mbajtur sekret që nga regjimi komunist i Shqipërisë, i ndërtuar në vitet 1970 e që u bë publik dje...

0
Një turist rus ka shkruar inicialet e emrit të tij, më saktë vetëm shkronjën e parë të emrit "K" mbi një gur të Koloseut...

Lajme nga Teknologjia

0
Pavarësisht tregut “të limituar”, Xiaomi ka arritur të zërë vendin e tretë si kompania më e madhe në botë për prodhimin e telefonave inteligjentë....

0
Sipas një studimi të ri të kryer nga firma kërkimore e tregut, eMarketer, interneti do të ketë 2.89 miliardë përdorues deri në vitin 2015,...

Lajme nga Kultura

0
Lidhja Demokratike e Kosovës ka lëshuar një komunikatë përmes të cilës thotë se s’ka pasur marrëveshje të mëhershme me PDK-në për të bashkëqeverisur. Sipas LDK-së,...

0
Pas 36 vitesh bunkeri anti-bërthamor i komunizmit i ndërtuar në vitin 1978 në periferi të Tiranës, është hapur në formë muzeu për vizitorët. I...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)