Lajmet e Fundit

0
Basri Muja, drejtor ekzekutiv i Agjencisë së Akreditimit, ndaj të cilit tashmë kanë nisur hetimet, është shfaqur përmes një postimi nga Gjermania. Në postimin e...

0
Futbollisti i Kombëtares së Kosovës Bersant Celina po vazhdon të shkëlejë me të rinjtë e Manchester Cityt. Ai ka shënuar dy herë në fitoren bindëse...

Rajoni dhe bota

0
Kancelarja gjermane Angela Merkel do të vijë së shpejti në Shqipëri. Këtë nuk e thotë kryeministri Edi Rama, i cili para pak muajsh u...

0
Ministri i Mbrojtes në Bjellorusi, Yury Zhadobin, ka dhënë dorëheqje. Mediat në këtë vend thonë se dorëheqja e 60 vjeçarit ka ardhur për shkak...

Lajme nga Sporti

0
Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Manchester City – Bayern Munich në kuadër të xhiros së pestë në Grupin E në Ligën e Kampionëve. Manchester...

0
Xherdan Shaqiri po kërkohet nga rivali i Bayern Munichut. Futbollisti kosovar, Xherdan Shaqiri, ka zgjuar interesimin e skuadrës rivale të Bayern Munichut, Borussia Dortmund. Mediat gjermane...

OP-ED

0
Adri Nurellari Arritja e një marrëveshje qeverisëse mes PDK-së dhe LDK-së në prani të presidentes Ahtifete Jahjaga mori bekimin jo vetëm të ndërkombëtarëve, por edhe...

0
Arben Ahmeti Koalicioni PDK-LDK nuk është i madh vetëm për shkak të numrave të deputetëve. Është koalicioni i sfidave të mëdha, i rivaliteteve të mëdha...

Lajme nga Showbiz

0
Nuk ndjehem e turpëruar, jam krenare për vajzën Oli Qereti, nëna e këngëtares së njohur shqiptare Bleona Qereti, reagon pas publikimit të shkrimit sot...

0
Rikthehet “Dora e Zotit” e Diego Armando Maradonës. Por këtë herë, e “gjuajtja e ndaluar” e ish futbollistit shënjestron të fejuarën e tij Rocio...

Relax

0
Studimi ka përfshirë 46 të rritur në të njëzetat e tyre, dhe detyra e tyre ishte për të parë në ekran një seri të...

0
Hulumtuesi i UFO (objekteve të paidentifikuara fluturuese – OPF) pohon se e ka në duar fotografinë autentike të qenies jashtëtokësore që gjoja është bërë...

Lajme nga Teknologjia

0
Kina është në rrugën më të mirë, që të bëhet fuqia kryesore në gjithësi. Por në këtë rrugë kërkohet edhe shumë punë, mendon Frank...

0
Në fillim të këtij muaji, “Samsung” listoi telefonin inteligjent “Galaxy A5” në uebsajtin e saj kinez. Lajme të ngjashme“Galaxy Note Edge” vjen në...

Lajme nga Kultura

0
Ish përfaqësuesi i Kombeve të Bashkuara në veri të Mitrovicës, Gerard Gallucci, ka thënë se Serbia do të detyrohet ta pranojë pavarësinë e Kosovës,...

0
Blerina Racaj “Mendoj se në rrethanat ku ndodhemi tani, është tepër e vështirë si për një femër ashtu edhe për një mashkull të bëjë punën...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)