Lajmet e Fundit

0
Greqi, betohet kryeministri Tsipras, mandatohet nga presidenti për të formuar Qeverinë Lideri i opozitës së majtë greke Aleksis Tsipras bëri betimin këtë të hënë para...

0
Kryeministri Aleksandar Vuçiqi ka theksuar mbrëmë në bisedë për TV Prva se Qeveria e Serbisë po sillet me mjaft përgjegjësi dhe kështu do të...

Rajoni dhe bota

0
Pas shqetësimeve të qytetarëve lidhur me mashtrimin me cilësinë e karburanteve, Inspektoriati Qendror Teknik thotë se po kontrollon në mënyrë të imtësishme çdo pikë...

0
Ndryshimi i pushtetit në Greqi, nuk pritet të ndryshojë edhe qëndrimin e këtij vendi në raport me kontestin e paszgjidhur të emrit të Maqedonisë. Kështu...

Lajme nga Sporti

0
Boksieri nga Gostivari, Nuri Seferi do të përballet më 31 janar me numrin 1 të botës, Krzysztof Glovaçki në Poloni. Kjo është një ndeshje...

0
Pablo Osvaldo dhe Luca Antonelli, këto mund të jenë dy transferet e Milanit në afatin e janarit. Siç raporton SportMediaset, Rosonertët janë duke kërkuar këta...

OP-ED

0
Shkruan: Rruzhdi Jashari Më 28 janar Agjencia e Mbrojtjes së të Dhënave Personale Shënon Ditën Ndërkombëtare të Privatësisë Vëzhgimi nëpërmjet pajisjeve elektronike dhe të internetit ka...

0
Shkruan: Mustafa Bajrami Histori e dhimbshme dhe tepër prekëse dymijë-vjeçare e shqiptarëve në Lindje të Mesme, me dhjetëra mijë të vdekur për "tokën e premtuar...

Lajme nga Showbiz

0
E ka provuar puthjen e saj, prandaj Ryan Guzman thotë se Jennifer Lopez është aktorja e cila më së miri di të puth. Ryan dhe...

0
Këngëtari i famshëm grek Demis Roussos ka ndërruar jetë në moshën 69-vjeçare. Artemios “Demis” Ventouris Roussos ka pasur sukses sidomos në vitet ’70 me hite...

Relax

0
Macet e zeza dikur janë konsideruar kafshë të shenjta, por gjatë gjithë historisë janë bërë "një simbol i së keqes". Paragjykimi për takimet me macet...

0
Bota e errët e pornografisë amatore është zbuluar nëpërmjet një dokumentari me titull ‘Hot Girls Wanted’, që u shfaq për herë të parë ditën...

Lajme nga Teknologjia

0
Një gjykatë turke ka urdhëruar Facebook-un që të mbyllë disa faqe, të cilat mbajnë përmbajtje fyese nga profetit Muhamed. Gjykata paralajmëroi gjithashtu Fcebook-un se...

0
Para disa javësh, firma UBS e investimit deklaroi se Apple ka shitur 69 milionë iPhone në tremujorin e katërt, që përfundoi në dhjetor. Ndërsa...

Lajme nga Kultura

0
Drejtori i Galerisë Kombëtare të Kosovës, Erzen Shkololli, është ftuar si mysafir nderi në edicionin e 4-të të Artgenève që do të mbahet nga...

0
Së paku pesëmbëdhjetë persona janë vrarë në Kajro gjatë përleshjeve mes protestuesve dhe policisë, gjatë demonstratave që janë mbajtur në shënim të përvjetorit të...