Lajmet e Fundit

0
Fizikani John Bradenburg, së shpejti dhe në takimin vjetor të fizikanëve amerikanë, do ta paraqesë teorinë e vet bizare sipas së cilës në Mars...

0
Xhabir Hamiti Toleranca fetare e popullit shqiptar mbështetet në vetëdijen kombëtare dhe në kultivimin e ndjenjës se të gjithë shqiptarët të të gjitha besimeve janë...

Rajoni dhe bota

0
Kryeministri Antonis Samaras po i shfuqizon pjesërisht shkurtimet e pagave dhe debaton me trojkën për kushtet që duhet të zbatojë qeveria greke. Ekspertët e...

0
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se nuk synon që të jetë president i përjetshëm, meqë një gjë e tillë do të ishte e...

Lajme nga Sporti

0
Viti tjetër mund të bashkojë në një skuadër dy futbollistët më të mirë shqiptarë. Anëtari i Bayern Munichut, Xherdan Shaqiri, ka mundësi që në stinorin...

0
Ylli argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi, përmes një mesazhi në rrjetet sociale ka falënderuar të gjithë pas rekordit që arriti në sfidën kundër Sevillas. Messi...

OP-ED

0
Ilirian Zhupa Pavarësisht nga arritjet dhe vonesat, duhet nënvizuar se në këtë çerekshekull të fundit të historisë sonë, ne si shqiptarë të Shqipërisë kemi shpenzuar...

0
Bernd Johann Ukrainasit e mundën një regjim autokratik. Ata zgjodhën demokracinë dhe duan shtetin juridik. Por fillimi i ri mund të dështojë- prej oligarkëve në...

Lajme nga Showbiz

0
Edhe pse jemi ende në muajin nëntor, sulmuesi i Realit të Madridit është gati për të festuar. Krishtlindja në shtëpinë e Cristiano Ronaldos mesa duket...

0
Këngëtarja Yllka Kuqi është shumë e angazhuar si në krijimin e këngëve ashtu edhe me pjesëmarrjen e saj në mbrëmje dhe koncerte të ndryshme...

Relax

0
I dashuri juaj dëshiron të bëjë seks, ndërkaq ju thjesht jeni e lodhur për aksion. Ja si ta zgjidhni këtë problem pa ndonjë telash. Kur...

0
Dy persona që bëjnë një "biznes të shpejtë", ose thënë ndryshe "biznes droge" janë filmuar teksa gazetari i FOX 25 raportonte për stuhitë e...

Lajme nga Teknologjia

0
Gjiganti gjerman ka prezantuar konceptin më të ri në kategorinë e veturave limuzinë, duke lënë me gojëhapur kompanitë rivale të cilat ia kanë zili...

0
Kompania Bentley do të tentoi gjatë panairit ndërkombëtarë të veturave të mbajtur në Los Angeles, të befasoi klientelën e pasur me konceptin e kabrioletit...

Lajme nga Kultura

0
Drejtor i Qendrës Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren, Samir Hoxha, ka bërë të ditur në profilin e tij në facebook, se për të...

0
Bujar Vitia Rilindësi arbëresh Jeronim De Rada, është përkujtuar në 200-vjetorin e lindjes së tij në një tryezë shkencore të organizuar të premten nga Akademia...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)