Lajmet e Fundit

0
Organizata INPO ka monitoruar Komunën e Prishtinës për vitin 2014. Gjatë kësaj periudhe raportues, është monitoruar puna e asamblesë, si organi më i lartë...

0
Shkëlzen Gashi në shënjestrën e Lazios. Kolonia e shqiptarëve në ekipin italian mund të shtohet me një tjetër lojtar pasi Drejtori Sportiv, Igli Tare...

Rajoni dhe bota

0
Një person 75 vjeçar nga Andelfingeni ka humbur jetën në veturën e tij pasi që një pemë e rrëzuar nga era është përplasur...

0
Personi më i moshuar në botë, Misao Okawa, ka vdekur në moshën 117-vjeçare. Gruaja nga Japonia ndërroi jetë në Osaka, qytetin në të cilin...

Lajme nga Sporti

0
Plarent Vasiu është njeriu që rikuperoi në kohë rekord Mërgim Mavrajn për ndeshjen e së dielës ndaj Armenisë. Vetëm tri ditë iu deshën fizioterapistit...

0
E mërkura do të jetë një ditë plot angazhime për basketbollin kosovar dhe Federatën e këtij sporti në vend, që përveç përfaqësimit të Prishtinës...

OP-ED

0
Blerim Burjani Ligji për gjykatën Kushtetuese ka një varg mangësish të cilët kanë ndikuar negativisht ne dhënien e mundësisë njerëzve të cilët mund te kenë...

0
Shkruan: Mustafa Bajrami (Harku rreth Qabesë së shenjt, edhe më tutje po ngushtohet!) Ata që kanë mund të përcjellin shkrimet tona përgjatë këtyre tri viteve...

Lajme nga Showbiz

0
Aktori i mirënjohur kosovar, i njohur edhe ndërkombëtarisht Blerim Destani këto ditë  është duke realizuar në Gjermani një film, disa pjesë të cilat po...

0
Këngëtari i njohur  Ibrahim Tatlises, po plaket çdo ditë e më shumë. Qëndrimi për një kohë të gjatë në spitalin e Miamit të SHBA-ve...

Relax

0
Kush nuk do të dëshironte që kjo bukuroshe seksi t’ia lajë makinën. Ajo është një profesioniste e vërtetë në punën e saj. Në këtë video...

0
Një grua 80 vjeçare e njohur si “Mbretërasha e Orgjive” ka rrëfyer se ka fjetur me mbi 1,000 burra si dhe ka luajtur në...

Lajme nga Teknologjia

0
Jaguar prezantoi modelin e ri të makinës, #NewXF, në një mënyrë shumë të çuditshme. Makina kaloi lumin Thames në Londër sipër një teli të...

0
Apple mund të prezantojë një pajisje të re Apple TV në Konferencën Mbarëkombëtare të Zhvilluesve, që do të zhvillohet në muajin qershor. Ky lajm...

Lajme nga Kultura

0
Presidentja Jahjaga priti në takim përfaqësuesit e institucioneve të pavarura të kulturës të cilët e njoftuan Presidenten me zhvillimet e fundit rreth veprimtarive të...

0
Kënga  përfaqësues e Shqipërisë në Eurovision,  duket se po pëlqehet mjaft shumë. ‘I’m alive’ nga Elhaida Dani, po thyen rekorde, dhe  këtë e vërtetojnë shifrat...