Lajmet e Fundit

0
E dashura ukrainase e udhëheqësit të ekzekutuar të opozitës ruse, Boris Nemtsov, po përballet me një presion të jashtëzakonshëm psikologjik nga autoritetet e Moskës...

0
Elseid Hysaj dhe Ergys Kaçe janë të rinjtë më të talentuar që ka aktualisht Kombëtarja shqiptare. Lajmi bëhet i ditur nga një studim i...

Rajoni dhe bota

0
Mijëra trupa të ushtrisë irakiane nisën sot sulmet kundër militantëve islamikë të ISIS-it në qytetin e Tikritit, një bastion i grupit të Shtetit Islamik,...

0
Rusia dhe Ukraina janë duke mbajtur takim urgjente me qëllim që të zgjidhin çështjen e gazit që rrezikon furnizimin e tërë Evropës. Kompania shtetërore ruse...

Lajme nga Sporti

0
Problemet te Milani nuk kanë të sosur. Pas dëmtimeve të disa futbollistëve Filippo Inzaghi tashmë duhet të bëjë edhe pa shërbimet e dy mesfushorëve...

0
Lewis Hamilton qëllon lart, dhe këtë herë nuk bëhet fjalë për ambiciet në aspektin sportiv, por dhe në pretendimet e tij ekonomike. 70 milionë...

OP-ED

0
Bahri Bivolaku Libri i autorit Bardhyl Mahmuti “Mashtrimi i madh”,  botuar nga shtëpia botuese Çabej 2015 paraqet një vlerë të re në publicistikën shqiptare me...

0
Si duhet të jetë politika e jashtme gjermane? Si e përballon Gjermania rritjen e rëndësisë së saj? Ministri i Jashtëm Steinmeier e vë politikën...

Lajme nga Showbiz

0
Këngëtarja Rozana Radi ka gjetur mënyrën e saj për t’i shprehur pakënaqësitë dhe dëshirat . Ajo përmes mbishkrimeve në Instagram shpesh ndan me ne...

0
Nicole Murphy tregon se mosha nuk mund të mos ndikojë në të qenit seksi. Edhe pse 47 vjeç, ajo është në një super formë. Këtë...

Relax

0
3 djem homoseksualë nga Tajlanda janë martuar pak kohë më parë duke arritur kështu të kthehen në të parët meshkuj gay në botë që...

0
Ndryshimi klimatik po bëhet gjithnjë e më i dukshëm. Akulli i Antarktidës po shkrin, ndërsa niveli i deteve pritet të rritet aq sa brenda...

Lajme nga Teknologjia

0
Gjiganti i mobiljeve Ikea ka njoftuar se do të nxjerrë në treg tavolina dhe llamba të pajisura me vende, përmes së cilave mund të...

0
Sony nuk prezantoi një telefon të ri Xperia Z4 në Kongresin Botëror të Telefonave, por këtë radhë prezantoi një tablet Xperia Z4. Ai është...

Lajme nga Kultura

0
Piktura për herë të fundit është ekspozuar në vitin 1998-të, si pjesë e një ekspozite në Musee National d`Art Moderne. Prej zhdukjes së saj në...

0
Teatri Kombëtar i Kosovës ka publikuar repertorin e muajit mars ku bëhet e ditur se brenda këtij muaji do të jenë dy premiera në...