Lajmet e Fundit

0
Se Morena Taraku është femër e bukur, joshëse dhe seksi, kjo nuk e vlen të diskutohet gjatë. Ajo, tërheq gjithë vëmendjen dhe jo pa arsye....

0
Përtej rivalitetit mes dy prej ekipeve më të titulluara në Itali, Milan-Inter është sfida që ka fituar popullaritet dhe për ngjyrat e koreografitë e...

Rajoni dhe bota

0
Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliq ka thënë së BE-ja pret nga Beogradi që të përfundojë procesin e bisedimeve me Prishtinën dhe plotësisht ta rregullojë...

0
Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë se Moska duhet t’i marrë të gjitha masat për të parandaluar ekstremizmin dhe ‘revolucionin me ngjyra’, që t’i...

Lajme nga Sporti

0
Kapiteni i Kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana në një intervistë për “lazionews. eu”, ka thënë kuqezinjtë kanë tifozët më të mirë në botë. Shqipëria të...

0
Pepe luan prej shumë vitesh përkrah Cristiano Ronaldos dhe eshte një nga njerëzit më të afërt të luzitanit brenda dhe jashtë fushës. Kolegë në klub...

OP-ED

0
Burim Ramadani Aksident zinxhir! Ky konstatim vazhdon të jetë aktual edhe në "përkthimin" për politikën kosovare dhe për gjendjen e përgjithshme në shoqërinë tonë. Prapëseprapë dhe...

0
Zejdush Kastrati ”Shkalla e parë e marrëzisë është të kujtosh se je i mençur” (S.Frashëri) Për pesë muaj rresht ju vëzhguan dhe vetëm ju vëzhguan, ju...

Lajme nga Showbiz

0
Një burim anonim i është referuar motrës së Kim Kardashian, e cila nuk i ka pëlqyer aspak fotot e saj nudo, të cilat kanë...

0
Ditëve të fundit nga Brazili dolën lajmet për divorcin e Leites Kaka me bashkëshorten e tij Caroline Çeliç. Por, fajet për këtë ndarje, i ka...

Relax

0
Një djalë rus i cili i shpëtoi për mrekulli vdekjes kur u godit nga rryma elektrike thotë se tani ka marrë fuqi magnetike. 12-vjeçari...

0
“Spitex” vitin e kaluar ka ofruar përkujdesje shëndetësore për një të katërtën e një milion njerëzve në shtëpitë e tyre. Shumica prej tyre ishin...

Lajme nga Teknologjia

0
Meizu ka prezantuar telefonin MX4 Pro, gjatë një ngjarje të zhvilluar në Kinë. Ekrani i telefonit është prodhuar nga kompania Sharp dhe është 5.5...

0
Drejtuesi i Samsung-ut për relacionet me investuesit, Robert Yi, njoftoi gjatë një ngjarje të zhvilluar në Nju Jork, se kompania po planifikon të reduktojë...

Lajme nga Kultura

0
Bujar Vitija Në debatin e organizuar nga Forumi Kulturor me temën “Kultura në Kosovë: Specia që duhet shpëtuar”, është thënë se ky sektor nuk ka...

0
Ylljet Aliçka, është shkrimtari shqiptar i cili sivjet është nominuar me romanin “Valsi i lumturisë”, kandidat për çmimin “Balkanika”. Fituesi i këtij çmimi do...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)