Lajmet e Fundit

0
Armëmbajtja pa leje vazhdon të jetë shqetësim dhe rrezik potencial për qytetarët e Kosovës dhe këtë e pranojnë edhe zyrtarët nga institucionet e sigurisë. Ndonëse...

0
Në sesionin e 60-të të Asamblesë Parlamentare të NATO-së, që këtë vit po mbahet në Hagë, është zhvilluar një polemikë mes delegacionit të Serbisë...

Rajoni dhe bota

0
Ish-kryeministri Sali Berisha, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se me “ringjalljen” e diktatorit Enver Hoxha me Bunker-Artin, ka poshtëruar qytetarët shqiptarë dhe të gjithë...

0
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, ka uruar nëpërmjet një mesazhi Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, me rastin e...

Lajme nga Sporti

0
Impianti i cilësuar si shtëpia e Kombëtares Shqiptare rënkon nga veprimet vandale të disa tifozëve. Një ditë pas ngjarjeve të shëmtuara në “Elbasan Arena” gjatë...

0
Prishtina e ka mbyllur kampionatin në vendin e pestë me 25 pikë. Ky është stinori vjeshtor i dyti më i dobët në histori të...

OP-ED

0
Loay Mudhoon Me atentatin e shëmtuar në një sinagogë në Jeruzalem, konflikti i Lindjes së Mesme merr një dimension të ri, tensionimin fetar. Me këtë...

0
Xhabir Hamiti Toleranca fetare e popullit shqiptar mbështetet në vetëdijen kombëtare dhe në kultivimin e ndjenjës se të gjithë shqiptarët të të gjitha besimeve janë...

Lajme nga Showbiz

0
Alexis Sanchez nuk shënon më? Me sa duket fajin e ka seksi i tepërt. Sipas mediave në Kili, seksi është arsyeja e vetme që...

0
Një shpullë për varfërinë në kohë krize, është ajo e dhënë nga këngëtarja Jennifer Lopez. Këngëtarja seksi i nënshtrohet një trajtimi të veçantë kundër...

Relax

0
Hulumtuesi i UFO (objekteve të paidentifikuara fluturuese – OPF) pohon se e ka në duar fotografinë autentike të qenies jashtëtokësore që gjoja është bërë...

0
Historia është e mbushur me figura premtuese, jeta e të cilëve u pre në mes për shkak të abuzimit dhe varësisë nga droga. Vdekja...

Lajme nga Teknologjia

0
Samsungu nuk ka arritur të dalë nga kriza e shitjeve me lansimin e telefonit të ri Galaxy S5. Në tre muajt e parë prej se...

0
Nëse mendoni se ekranet Quad HD janë më të mirët në ditët e sotme tek telefonat inteligjentë, mendohuni sërish. Sipas Qualcomm, kompania e cila...

Lajme nga Kultura

0
Blerina Racaj “Mendoj se në rrethanat ku ndodhemi tani, është tepër e vështirë si për një femër ashtu edhe për një mashkull të bëjë punën...

0
Boksieri i Kosovës, Armend Xhoxhaj, është fitues i trofeut të Turneut Ndërkombëtar ‘Adem Jashari’. Boksierë nga 12 shtete të ndryshme të botës, për dy ditë...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)