Lajmet e Fundit

0
Presidenti amerikan Barack Obama mbajti konferencën vjetore për shtyp duke bërë kështu edhe bilancin për vitin 2014 që tashmë po lëmë pas. “Ju kisha...

0
Kalifati islamik ISIS duket se po fut në vorbullën e tij mijëra studentë të mjekësisë nëpër botë. Sipas një artikulli të publikuar nga “Business...

Rajoni dhe bota

0
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka tërhequr vërejtjen se asnjë vend nuk mund ta “frikësoj” ose “izoloj” Rusinë. Gjatë fjalimit me rastin e Ditës së...

0
Ministria e brendshme e Arabisë Saudite thotë se policia i ka vrarë katër “terroristë”, në një fshat shiit, gjatë operacionit për arrestimin e njerëzve,...

Lajme nga Sporti

0
Borussia Dortmund e mbyll në mënyrën më të keqe të mundur vitin 2014. Skuadra e Jurgen Klopp është mundur në javën e 17 të...

0
Mancini dha një mendim të tijin edhe për ate që konsiderohet si ylli i këtij Interi, kroatin Mateo Kovacic. Trajneri i Interit, Roberto Mancini në...

OP-ED

0
Musa Xh. Dragusha, avokat: Politikat gjyqësore dhe roli i gjyqësorit në shoqëritë në tranzicion Vështrime në dritën e programit qeverisës Tani kur në Kosovë u konstatuan institucionet...

0
Nga Armand Shkullaku: Një intervistë e fortë e disa ditëve më parë e Astrit Patozit tek “Panorama” kaloi plotësisht në heshtje brenda mureve të Partisë...

Lajme nga Showbiz

0
Kate Upton është cilësuar si femra më seksi në botë. Këtë çmim të dhënë nga revista "People" duket se e ka mëse të merituar,...

0
Dëshira e Brad Pitt për të dhënë drejtësi si pjesë e një jurie të gjërë gjykuese në Gjykatën e Krimeve në Los Anxheles është...

Relax

0
Faqja e famshme pornografike e internetit “Pornhub” ka realizuar edhe një studim tjetër në lidhje me seksin, por këtë herë janë përqendruar në atë...

1
Një burrë që ka mbipeshë është akuzuar për keqpërdorim të kafshëve në jug të Spanjes, pasi që ai ishte ulur në një gomar, teksa...

Lajme nga Teknologjia

0
Kompania BLU ka prezantuar telefonin Studio 7.0 me rrjetin 3G. Pavarësisht se ekrani i tij shumë i madh e bën praktikisht një tablet, kompania...

0
Popullariteti i Facebook-ut në mesin e të rinjve po vazhdon të bjerë, pasi që përdoruesit e rinj gjithnjë e më shumë po kthehen kah...

Lajme nga Kultura

0
Në vitin që do të vije filmi i regjisorit holandez Dion Ventress me titull ‘’Katunar’’ do të jetë risi në kinematografinë e vendin tonë....

0
Kompania Sony ka konfirmuar se ka tërhequr plotësisht filmin satirik “The Interview”, me shkak kërcënimet e marra nga hakerët kibernetikë. Filmi bën fjalë për një...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)