Shqip English
Në numrin e ri të Gazetës Tribuna:

Gold AG 'shan' Jahjagën, Mustafën, Dedën, Buzhalën... (Video)

23:20 / E premte, 21 Shkurt 2014
19

Reperi preshevar Gold AG ka dal me këngën e tij të re të titulluar “Shqiptar”.

Në këtë këngë përmes së cilës kritikohet aktualiteti në udhëheqësinë kosovare, të Shqipërisë e të Luginës, Gold AG, si gjithmonë nuk kursen fjalët kur kemi të bëjmë për padrejtësi.

Në një moment ai kritikon edhe kryetarin e komunës së Preshevës, Ragmi Mustafa, duke i sugjeruar këtij të fundit që të lë politikën, me fjalët “Pshurr n’to Ragmi se për ty nuk është politika”

Këngëtari poashtu i drejtohet të gjithë udhëheqësisë me fjalët “Allahu ju dënoftë për krejt këto që po i bëni, rrenca, mashtrues, ju as veten nuk e doni”.

Kënga e re e preshevarit drejton kritika të shumta edhe rreth veprimeve të fundit për ligjet kundër zhurmës, në të cilën përfshihej edhe ezani, derisa mbron hoxhallarë e ata që bartin mjekra.

Ai i rikujton udhëheqësisë kosovare se në Kosovë jetojnë 95 për qind popullatë me përkatësi fetare islame.

Në fund të videokëngës, i cili u bë publikë sot në kanalin YouTube, preshevari djeg foto të politikanëve, në mesin e tyre janë edhe ata të Luginës. 

 

 

 • benjamin krasniqi

  22:46 / E diel, 20 Korrik 2014
  o gold mir eke bo kong brava mir ja ke bo jahjages sa qifsah familin edhe adi shkavit ja qifsha se jam msu suphanallah ezanin me na lu rrodin e jahjages bre se kam nga se motrat dejri tash ukon qamenke me lop tash kishe resendet u motren pidh
 • kosova

  19:30 / E enjte, 27 Shkurt 2014
  veq vazhdo keshtu se dashi e tifozi jan klloshar me kercnu po skan qat bajn kush vlla veq zoti,se as presidenca dhe as qeveria nuk ka qa bajn
 • Donika

  15:55 / E diel, 23 Shkurt 2014
  Nuk po muj me besu sa komente negative po merr kjo kang. Hajt thuni qe nuk osht e vertet qka po fol nkang? O njerz ngojani fjalt e faktet qe i fol mos e gjykoni npamje a nfe, ky boll mir ka fol si per atifeten si per esad pashen si per ilir deden ktij duhet mi thon HALLALL TKOfT pe guximin e trimnin qe e ka me qit qet kang me ni spot jashtzakonisht shum tmir e shum me vend.
 • tifozi

  20:46 / E shtunë, 22 Shkurt 2014
  sdi qa me te than be dost veq koke hihe fell mos po shkan ti pahiri se qeni rrush ta hiq dikush flomen a e din ta qeveris ma mangupe su ti jan mos u habit po dhimesh veq banja vetit venin o njeri se je ne rrezik jete mos u habit tung e vazhdo kshtu sa te shkan kuglli mi uj esht mir nuk esht keq hahahahah .
 • Maja

  19:28 / E shtunë, 22 Shkurt 2014
  Per Esat Pashe Toptanin ( H THacin dhe Jahjagen) e ke mire. po per ILIR Deden nuk jam me ty, kerkush nuk mund ta zgjedh Nanen edhe ne anen tjeter emri i itij eshte ILIR. Ti duhet ti kerkosh falje ILIR Dedes.
 • prasheve

  13:48 / E shtunë, 22 Shkurt 2014
  po ky baben e kapas te poshter nonen e ka maxhupe vet osht gabel osht homo e pi drogen si gjith arapt po aj pobon muzik aj osht i degjenerum paramendo aj meumar me fe e prishen edhe fen se neve po nashfen punt kshyri hoxhallart te gjith jon hajduc pse ska knu kurxho per naim terten hajdukin mat madh musliman kritikone njiher veten ju mjekrra te m....
 • hajdari

  12:56 / E shtunë, 22 Shkurt 2014
  ooooo shaklaman o hej
 • Emri

  12:55 / E shtunë, 22 Shkurt 2014
  o i gjor mos shaj se kjo esht nje mbrapametuni ejuja e kengen qe e ke qit nuk esht aq e keqe
 • Toli

  08:13 / E shtunë, 22 Shkurt 2014
  Nje kenge me plot urrejtje dhe fundamentalizem. Ky i thot vetit shqiptar??jo Kurre. Kjo seshte shqiptaria
 • Triumf

  08:04 / E shtunë, 22 Shkurt 2014
  E kam pas simpatik , por ky nuk qenka ne rregull ose qenka shit te Vahabistat e Arabise , sa tragjike si mashtrohen keta te rinj. Gjendja financiare dhe lakmia e madhe per pasuri e pa fituar me djers na del ky djal "i talentuar" dhe na mban ders per fe , moral , etik , kombetarizem,... Gold ag kerko falje dhe mos u merr me politike se nuk je kerkah.
 • Ferizaj oberhausen

  07:39 / E shtunë, 22 Shkurt 2014
  Asnje fjale nuk ish paven Tona IShin me ven
 • UKA

  04:08 / E shtunë, 22 Shkurt 2014
  Nuk po I qitni komentet . Edhe une nuk thash asgja ma shum se ky far magnupi ! Ky ka te drejt me I ah politkanet ton e un nuk kam te drejt me e shfq mendimin Tim ! Nasht edhe ju dikush ne redaksi jeni te njejt sikur ky far rrugaqi qe mundohet me u ba I zi e nuk po e din as vet sa keq po doket nuk asht origjinal por asht fek ! Ktyne te zive ne amerik bile ju ka hije se jan origjinal e ky far tipi po me doket sikur do magnup te rrugve te beogtadit.
 • krenar

  02:34 / E shtunë, 22 Shkurt 2014
  Golden Ag = Primitivizem, gerdi, kanibal,
 • UKA

  02:03 / E shtunë, 22 Shkurt 2014
  Koka budall ky far djali po u munojka me u ba sikur zezakt e amerikes . Edhe po menoj ka me kan shum I menqur me I sha krejt politikanet shqiptar e ky qka asht? Po me doket se koka musliman magjup ! Edhe nuk e paska venin ner shqiptar po ne Bangladesh.
 • Santana

  01:26 / E shtunë, 22 Shkurt 2014
  Pse nuk e tregoni komentin qe e kam dergu?!Mos bahi si ne PDK kush asht kunder priashtohet!
 • Imeri

  00:09 / E shtunë, 22 Shkurt 2014
  Shqiptaret nuk ndahen ne myslimane,ortodokse dhe katolike ndersa,te keqiat i kane te perbashketa dhe plotesisht ju perkrahu kur i kritikoni dhe i mallkoni politikanet dhe klaninin e tyre qe punojne veç per veti dhe klanin e tyre,por jo per kombin dhe Shqiperine etnike.
 • Santana

  00:06 / E shtunë, 22 Shkurt 2014
  Arian nashta ti je mjekrrosh dhe i perkrah,s'kam gjë kunder.Asht zgjedhje e jotja,por se 95% dhe Adem jashari me Familje asht ashtu kjo sasht ABSOLUT e vertet.Pse nuk e ki permene edhe Rambon qe asht totalisht kunder mjekrrav dhe ju ka than flliqtana qatyne qe po ju jep komplimente ti,edhe ka deklaru publikisht se ai nuk e din pse asht musliman.I ke shajt vetem ata qe nuk jav din tuten se me pas permen Ramushin po siguroj un se Dauti ti kish pre qoket per 24 or ;-) Klm shoki.Jeni pik e vogel ne Oqean.Kot shan:-(
 • arton drenica

  23:59 / E premte, 21 Shkurt 2014
  o bravo te koft o burr me keto vargje shum te bukura dhe te qelluara.shum bukur e paske permbledh kronologjin e ngjarjeve te politidreqave ton
 • Dashi

  23:49 / E premte, 21 Shkurt 2014
  Hajt e rrugaq dijegi fotot e Vuqiqit,Daqiqit,Drashkoviqit etj.Nuk na duhen kësi begla nuk kemi nevoj për ndasi fetare,HUUUUUP.
Komento:

VËREJTJE: Gazeta Tribuna mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!

Nga Rubrika
Ballina e Gazetës 31 Tetor 2014
 • Të fundit
 • Më të lexuara
 • Më të komentuara
Email: [email protected] Marketing: [email protected]
Telefon: 038 227 138 / 045 519 819 Marketing: 038 223 204 / 045 555 881
© Copyright 2014 - Gazeta Tribuna. Të gjitha të drejtat e rezervuara.
Site by Kreatoda