Lajmet e Fundit

0
Sukses marramendës u arrit me ofertën falas për kontroll të zemrës në Spitalin Medicine. Spitali arriti që brenda javës të trajtojë mbi 800 pacientë...

0
Rekrutimi dhe stërvitja e militantëve të ISIS bëhet nga një organizatë me bazë në Shqipëri e Itali. Në Shqipëri janë zbuluar qendra stërvitjeje dhe propagande,...

Rajoni dhe bota

0
Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq, ka deklaruar mbrëmë se qendrat e jashtme të fuqisë po përpiqen që nëpërmes mediave ta rrëzojnë kryeministrin, Aleksandar Vuçiq,...

0
Ushtria amerikane vlerëson se afro 12 mijë ushtarë rusë po i mbështesin separatistët prorusë në pjesën lindore të Ukrainës. Komandanti i ushtrisë amerikane për Evropë,...

Lajme nga Sporti

0
Mbrojtësi i Aston Villës, Alan Hutton, është ndëshkuar me dy ndeshje mos-lojë për shkak të ndërhyrjes ‘horror’ në Saido Berhainon e WBA-së. Ndërhyrjen e tij...

0
Futbollisti Michele Pini, i cili luan te skuadra Lumezzane, e cila graon në Serie D, në Itali, ka lënë në gjysmë sezonin, për të...

OP-ED

0
Bahri Bivolaku Libri i autorit Bardhyl Mahmuti “Mashtrimi i madh”,  botuar nga shtëpia botuese Çabej 2015 paraqet një vlerë të re në publicistikën shqiptare me...

0
Si duhet të jetë politika e jashtme gjermane? Si e përballon Gjermania rritjen e rëndësisë së saj? Ministri i Jashtëm Steinmeier e vë politikën...

Lajme nga Showbiz

0
Kënga e titulluar “Blessings” tashmë u bë hit ndër fansat e hip hopit amerikan për shkak të tekstit mjaft karakteristik. Tash ata kanë lansuar një...

0
Këngëtari amerikan, 50 Cent planifikon të vë bast të çmendur për duelin mes Floyd Mayweatherit dhe Manny Pacquiaos Dueli historik mes Floyd Mayweather dhe...

Relax

0
Ester Okada (10) nga Walsall i Britanisë së Madhe u pranua në universitet, pa e mbaruar shkollën e mesme, madje as filloren. Studimet i ka...

0
Nëse jeni një person me shumë shokë, atëherë duhet të bëni kujdes sepse shkencëtarët kanë zbuluar se sa më shumë njerëz të njihni, aq...

Lajme nga Teknologjia

0
Aston Martin ka prezantuar konceptin e tij më të fundit, veturën tërisht elektrike DBX. DBX përbën një përzierje ndërmjet një veture të tipit 'crossover' dhe...

0
Lenovo prezantoi në Kongresin Botëror të Telefonave një sërë pajisjesh të reja, por është një prej tyre që është krijuar posaçërisht për të pasionuarit...

Lajme nga Kultura

0
Lumnije Muqaj pritet të jetë në pozitën e ushtrueses së detyrës së drejtoreshës së përgjithshme të Teatrit Kombëtar të Kosovës, kurse Ilir Gjocaj, i...

0
Ministri i Ministrisë për Kulturë, Rini dhe Sporte, Kujtim Shala ka emëruar bordin e ri të Galerisë së Arteve të Kosovës, pasi që, bordin...