Lajmet e Fundit

0
Hera e fundit që publiku i pa ata të gjallë. Imazhet e mëposhtme vërtetë nuk mund të kenë vlera artistike si fotografi, por ato përcaktohen...

0
Ministria e Jashtme e Kinës thotë se nuk ka informacion të mjaftueshëm për të përcaktuar nëse njoftimet se Koreja e Veriut ka përdorur ambjente...

Rajoni dhe bota

0
Kryetarja e Parlamentit të Serbisë, Maja Gojkoviq, ka premtuar se vendi i saj nuk do të vendosë kurrë sanksione ndaj Rusisë. Serbia synon anëtarësimin në...

0
Një gazetar gjerman ka depërtuar brenda territorit të ISIS,dhe ka marrë në pyetje luftëtarët e grupit islamik,të burgosur dhe njerëz të tjerë që janë...

Lajme nga Sporti

0
Sipas një sondazhi të bërë nga Goal.com, tifozët mendojnë se Borussia Dortmund nuk duhet ta shkarkoj Jurgen Kloppin. Borussia Dortmund e ka nisur keq sezonin...

0
Një futbollist në një ndër kategoritë amatore në Angli është dëbuar nga fusha me karton të kuq për shkak të përdorimit të fjalës m*t...

OP-ED

0
Musa Xh. Dragusha, avokat: Politikat gjyqësore dhe roli i gjyqësorit në shoqëritë në tranzicion Vështrime në dritën e programit qeverisës Tani kur në Kosovë u konstatuan institucionet...

0
Nga Armand Shkullaku: Një intervistë e fortë e disa ditëve më parë e Astrit Patozit tek “Panorama” kaloi plotësisht në heshtje brenda mureve të Partisë...

Lajme nga Showbiz

0
Angelina Jolie ka thënë për një revistë australiane se “martesa dhe fëmijët janë një punë e lodhshme”.  Aktorja 39-vjeçare u rrëfye për ‘Women’s Weekly’: “Brad...

0
Këngëtari i njohur britanik, Elton John, është martuar me partnerin e gjinisë së njëjtë, David Furnish. Martesa ka ndodhur më 21 dhjetor, nëntë vjet pas...

Relax

0
Senati 28 vjeç ka vrapuar mbi binarë dhe ka tërhequr të dehurin me gjithë fuqinë që kishte. Ndërsa i shpëtuari, jo vetëm që nuk...

0
Qeni ia ka dalë ta mbyt një ujk që i ishte afruar fshatit Brod të Sharrit- Dragash . Ne rrjetet sociale tashmë kanë dalë...

Lajme nga Teknologjia

0
Disavantazhi i vetëm i telefonave inteligjentë është bateria e tyre, e cila nuk zgjat shumë për shkak të shërbimeve dhe aplikacioneve të shumta që...

0
Grupi kryesor i hakerëve pro-ukrainas, “Trupat Kibernetike Ukrainase”, ka ndërhyrë në sistemin publik të kamerave të sigurisë që rebelët menaxhojnë në zonat në lindje...

Lajme nga Kultura

0
Blerina Racaj Përmes aktivitetit të tyre po duan t’ia kthejnë Mitrovicës imazhin e vendit që kishte dikur. E këtë gjë, organizata jo qeveritare “7 Arte”...

0
Klubi i Shkrimtarëve “Petro Marko” në Vlorë, me mbështetjen e Bashkisë organizoi “Ditën vlonjate të poezisë”. Ky aktivitet i cili synon të shndërrohet në...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)