Lajmet e Fundit

0
Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka pritur sot një delegacion të lartë të Akademisë së Drejtësisë të Turqisë, i kryesuar nga kryetari Yılmaz Akçil. Gjatë...

0
Agjentët e FBI-së, në Baltimore janë duke e hetuar një sulm me armë zjarri mëngjesin e sotëm para portës së Agjencisë së Sigurisë Kombëtare,...

Rajoni dhe bota

0
Samiti i Shtëpisë së Bardhë mbi luftën kundër ekstremizmit të dhunshëm i mbajtur në shkurt në Washington me pjesëmarrje të mbi 60 vendeve, përfshirë...

0
Gjykata Supreme e Afganistanit ka vendosur që ish-komandantit policor afgan, i cili është shpallur fajtor për vrasjen e fotografes së Associated Press, Anja Niedringhaus,...

Lajme nga Sporti

0
Mavraj ishte në qendër të vëmendjes mediatike që në fillimin e saj për shkak të dëmtimit që pësoi dhe prezenca apo jo e tij...

0
Edhe pse më parë ishte paralajmëruar se do të djegnin flamurin shqiptar dhe do të kishte probleme mes tifozëve armenë dhe kuqezi, ndodhi krejtësisht...

OP-ED

0
Blerim Burjani Ligji për gjykatën Kushtetuese ka një varg mangësish të cilët kanë ndikuar negativisht ne dhënien e mundësisë njerëzve të cilët mund te kenë...

0
Shkruan: Mustafa Bajrami (Harku rreth Qabesë së shenjt, edhe më tutje po ngushtohet!) Ata që kanë mund të përcjellin shkrimet tona përgjatë këtyre tri viteve...

Lajme nga Showbiz

0
Jennifer Lopez ka treguar edhe një herë se është diva e ceremonive. Ajo i ka mahnitur të gjithë me pamjen e saj në cereomoninë...

0
Pas shkëputjes nga grupi muzikor “One Direction”, Zayn Malik dhe e fejuara e tij Perrie Edwards duken shumë të lumtur. Sunday Mirror shkruan se çifti...

Relax

0
Kush nuk do të dëshironte që kjo bukuroshe seksi t’ia lajë makinën. Ajo është një profesioniste e vërtetë në punën e saj. Në këtë video...

0
Një grua 80 vjeçare e njohur si “Mbretërasha e Orgjive” ka rrëfyer se ka fjetur me mbi 1,000 burra si dhe ka luajtur në...

Lajme nga Teknologjia

0
Apple mund të prezantojë një pajisje të re Apple TV në Konferencën Mbarëkombëtare të Zhvilluesve, që do të zhvillohet në muajin qershor. Ky lajm...

0
Me 24 vjet, ai ka një nga aplikacionet më të vlefshme në botë, të vlerësuar 15 miliardë dollarë. Bëhet fjalë për një aplikacion të...

Lajme nga Kultura

0
Presidentja Jahjaga priti në takim përfaqësuesit e institucioneve të pavarura të kulturës të cilët e njoftuan Presidenten me zhvillimet e fundit rreth veprimtarive të...

0
Muzeu Nacional Arkeologjik i Francës do të jetë shtëpi e përkohshme për tetë artefakte arkeologjike të lashta të zbuluara në Kosovë, si pjesë e...