Lajmet e Fundit

0
Një poezi që deputeti i ndjerë Sokol Olldashi shkroi për nënën në shkurt të 1993, emocionoi të gjithë të pranishmit në ceremoninë e dorëzimit...

0
Lorik Cana po fiton hapësirën e tij në përbërjen titullare të Lazios. Edhe pse trajneri Stefano Pioli nuk e sheh titullar fiks në mbrojtje, kapiteni...

Rajoni dhe bota

0
Liderët e Bashkimit Evropian, gjatë ditës së sotme pritet që ta miratojnë një ndalim për investimet e kompanive dhe të individëve, në gadishullin Krimea...

0
Ligjvënësi holandez i ekstremit të djathtë, Geer Wilders, është akuzuar për nxitje të urrejtjes raciale pas deklaratave që ka bërë në mars të këtij...

Lajme nga Sporti

0
Sic shkruan “Bild”, ai tre vitet e fundit ka ngarë veturën pa patent shoferi. Gjatë kësaj periudhe ai është ndëshkuar pesë herë për vozitje...

0
Xherdan Shaqiri gjatët afati kalimtar të janarit do të largohet nga Bayern Munich, derisa ende nuk dihet se në cilin klub do ta vazhdojë...

OP-ED

0
Moikom Zeqo Mbylli sytë përgjithmonë Skënder Drini. U mbyll saga e jetës së një njeriu të veçantë, që ishte një shkrimtar i shkëlqyer. Jeta...

0
Sami Behrami Lëvizja hapësinore e popullsisë është karakteristik për shoqërinë njerëzore që nga fillet e ekzistencës së saj e deri ne ditët e sotme. Gjatë...

Lajme nga Showbiz

0
Modelja shpërthyese ka gjetur dashurinë e re? Ish e fejuara e Mario Balotelli publikon foto me një kavalier ende të panjohur, i cili me...

0
Një gjë është e sigurt, kjo vajzë s’ka për të pasur kurrë nevojë për test të ADN-së, sepse pamja e saj është prova më...

Relax

0
Një burrë që ka mbipeshë është akuzuar për keqpërdorim të kafshëve në jug të Spanjes, pasi që ai ishte ulur në një gomar, teksa...

0
Pas fitores ndaj Atalantas, me rezultat 3:0, skuadra e Lazios është mbledhur në një prej restoranteve të Romës për të festuar si ekip Krishtlindjet...

Lajme nga Teknologjia

0
BMW është duke ndërtuar një veturë me kontroll të largët me një sistem të parkimit që mund të operohet përmes një ore të mençur. Vetura...

0
Google ka listuar termat dhe ngjarjet më të kërkuara për vitin 2014 në motorin e saj të kërkimit. Termi më i kërkuar në Google...

Lajme nga Kultura

0
Luftëtarët kurdë të njohur si peshmerga, të mbështetur nga sulmet ajrore të koalicionit të drejtuar nga Shtetet e Bashkuara, po e vazhdojnë sot ofenzivën...

0
Serbia duhet të çlirohet njëherë e mirë nga barra e të parit të realitetit në sy të Kosovës së pavarur. Deklarata vjen nga kryeministri shqiptar,...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)