Lajmet e Fundit

0
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka vizituar sot familjen Jasharaj në Fushë-Kosovë, për të shprehur ngushëllime për humbjen tragjike të jetës së...

0
Mbrojtësi që së fundmi ishte pjesë e Olympiacosit, kishte marrë zyrtarisht kohët e fundit një ofertë nga Barcelona për të qenë pjesë e sektorit...

Rajoni dhe bota

0
Evropa dëshiron të investojë për të krijuar vende pune. Se si do të funksionojë kjo është çështje e diskutueshme. “Më duhen paratë dhe jo fjalët”,...

0
Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, ka hedhur poshtë akuzat e Perëndimit se Moska bën përpjkeje të rrisë varësinë e Serbisë nga Rusia dhe...

Lajme nga Sporti

0
Ndërsa në Itali pritet zyrtarizmi i pronarëve të rinj të klubit të Parmës dhe flitet se presidenti i saj është shqiptari Petrit Doka ,...

0
Naser Aliji duket se e ka bërë zgjedhjen e tij dhe ajo është Shqipëria. Për këtë janë të bindur edhe në Zvicër, me të përditshmen...

OP-ED

0
Moikom Zeqo Mbylli sytë përgjithmonë Skënder Drini. U mbyll saga e jetës së një njeriu të veçantë, që ishte një shkrimtar i shkëlqyer. Jeta...

0
Sami Behrami Lëvizja hapësinore e popullsisë është karakteristik për shoqërinë njerëzore që nga fillet e ekzistencës së saj e deri ne ditët e sotme. Gjatë...

Lajme nga Showbiz

0
Këngëtarja me famë botërore Christina Aguliera feston sot 34 vjetorin e lindjes. Gjatë gjithë këtyre viteve jetë, Christina ka krijuar shumë këngë, ka grumbulluar shumë...

0
Këngëtarja nga Shqipëria, Rozana Radi ka postuar një fotografi në rrjetin social ‘Instagram’ brenda së cilës është një shkrim mjaftë interesant. Ajo ka pyetur se...

Relax

0
Faqja e famshme pornografike e internetit “Pornhub” ka realizuar edhe një studim tjetër në lidhje me seksin, por këtë herë janë përqendruar në atë...

0
Një burrë që ka mbipeshë është akuzuar për keqpërdorim të kafshëve në jug të Spanjes, pasi që ai ishte ulur në një gomar, teksa...

Lajme nga Teknologjia

0
Android Lollipop është ngadalë duke u lëshuar në të gjithë botën tek shumë lloje të ndryshme të telefonave mobil që bazohen në sistemin operativ...

0
Shtetet e Bashkuara e konsiderojnë sulmin kibernetik ndaj kompanisë filmike Sony Pictures si “çështje serioze” për sigurinë kombëtare. Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Josh Earnest,...

Lajme nga Kultura

0
Në një audicion, një pikturë bërë nga Winston Churchill është shitur për më shumë se 2.2 milionë euro. Piktura në fjalë mban titullin “...

0
Të gjithë adhuruesit e filmit, veçmas ata nga kryeqyteti do të kenë mundësinë ta shohin filmin “Exodus God and Kings” regjinë e të cilit...

Ballina e Gazetës 15 Nëntor 2014

foto (3)