Lajmet e Fundit

0
Pas një inspektimi që Drejtoria Rajonale e Kulturës Kombëtare Durrës ka kryer në ambientet e Muzeut Etnografik të Krujës, ka publikuar së fundmi edhe...

0
Një femër siriane i mbijetoi mrekullisht ekzekutimit me gurë nga xhihadistët e ISIS-it në qytetin e Raqqa-s dhe ia doli mbanë të largohej “falë...

Rajoni dhe bota

0
Opinioni publik turk kritikon qendrimin e distancuar të Perëndimit përballë Turqisë, kur bëhet fjalë për luftën kundër terrorizmit ndërkombëtar. Ekspertët e argumentojnë këtë me...

0
​Dështon edhe raundi i tretë për zgjedhjen e presidentit të ri në Itali, dhe nesër pritet raundi i katërt që do të jetë vendimtar...

Lajme nga Sporti

0
Mbrojtësi i Chelseat, Cesar Azpilicueta, para ndeshjes kryesore në Premierligë, ka pranuar se do të ketë të vështirë për të parë Frank Lampard, duke...

0
Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina, ka shënuar gol vendimtar për skuadrën e Manchester Cityt në grupmoshat e reja. Celina në mbrëmjen e sontme...

OP-ED

0
Shkruan: Seremb Gjergji Trepça dhe të gjitha minierat tjera janë tokë e Kosovës, janë ASET i Kosovës. Këtë realitet nuk mund ta ndryshoi askush –...

0
Shkruan: Blerim Burjani Pakënaqësitë që kapluan shtetin kohen e fundit kanë prejardhje të ndryshme nga ato të rrenave e mashtrimeve para elektorale, e deri te...

Lajme nga Showbiz

0
Fotografia e bukur e një gruaje shumë të bukur, por diçka në foto i ka ngratërruar shumë persona … Padma Lakshmi në profilin e tij...

0
Modelja shqiptare Angela Martini gjatë një intervistë për gazetën zviceriane “Blick” ka pohuar se nuk do të pozojë zhveshur për revistën “Playboy”, të paktën...

Relax

0
Përveçse është vendi perfekt për të mbajtur trupin në formë, palestra është edhe vendi i duhur për të flirtuar me dikë që ju pëlqen. Këtë...

0
Duke u mbështetur në një hulumtim britanik, së paku 80 për qind e femrave psherëtimat dhe rënkimet gjatë seksit i shfrytëzojnë për të manipuluar...

Lajme nga Teknologjia

0
Kur duam të blejmë një telefon inteligjent, shikojmë nëse ka harduer të mirë, ekran të madh, procesor të shpejtë, kamera të mirë etj. ...

0
Disa studime të mëparshme kanë zbuluar se raporti i njerëzve me celularët e tyre është tepër i ngushtë, megjithatë shumica e aktivitetit të kryer...

Lajme nga Kultura

0
Don Kishoti i Mançës është ndoshta personazhi më i famshëm letrar i Spanjës. Krijuesit të tij, shkrimtarit Miguel de Cervantes, shpesh i referohen si...

0
Pas përfundimit të koncerit të sopranos ruse, Anna Netrebko, në sallën e operave Metropolitan në New York, një protestues është ngjitur në skenë me...